Ana Kalandadze żegna się z ŁKS-em

Gwiazda końcówki sezonu zasadniczego i fazy play-off TAURON Ligi – Ana Kalandadze – w przyszłym sezonie nie będzie występować w biało-czerwono-białych barwach. Gruzinka po jednym sezonie opuszcza szeregi „Łódzkich Wiewiór”.

Ann Kalandadze dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź jako przyjmująca. Z biegiem sezonu 2020/21 Gruzinka występowała jednak na swojej nominalnej pozycji, ze względu na problemy zdrowotne w drużynie jako środkowa, a w końcowej fazie sezonu jako atakująca. To właśnie na tej ostatniej pozycji, którą dla Kalandadze wynalazł trener Michal Masek dowiedzieliśmy się jak mocnym uderzeniem dysponuje Ana.

W TAURON Lidze Gruzinka wystąpiła w 27 meczach, zdobywając dla „Łódzkich Wiewiór” 181 punktów, w tym 16 blokiem i 10 z zagrywki. W tym czasie zdobyła również jedną statuetkę MVP – w meczu z Eneą PTPS Piła. Gra w biało-czerwono-białych barwach pozwoliła Kalandadze zadebiutować również w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Bez wątpienia wielozadaniowa Gruzinka przyczyniła się swoją grą do zdobycia przez „Łódzkie Wiewióry” brązowego medalu TAURON Ligi. Kibice ŁKS-u z całą pewnością zapamiętają również barwne vlogi, które Ana nagrywała w trakcie sezonu.

Ana,dziękujemy za grę w biało-czerwono-białych barwach! Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

fot. Łukasz Żuchowski