Zapowiedź 29. kolejki Fortuna 1. Ligi

Z tygodnia na tydzień 1. Liga robi się coraz bardziej emocjonująca. Sezon wszedł w kluczową fazę, a przed nami ostatnie sześć kolejek. 29. seria gier, tak jak ostatnio do tego przywykliśmy, przyniesie nam kolejne starcie w czubie tabeli.

Weekend z Fortuna 1. Ligą rozpocznie piątkowe starcie Odry OpolePuszczą Niepołomice. Goście nie rozpieszczają kibiców swoją formą i w tym spotkaniu będą chcieli to zmienić. Następnie Zagłębie Sosnowiec rozegra u siebie mecz z Radomiakiem. Obydwie strony potrzebują punktów – gospodarze cały czas bronią się przed spadkiem, zaś przyjezdni walczą o bezpośredni awans do ekstraklasy. Ostatnim spotkaniem tego dnia będzie hit kolejki – mecz GKS-u TychyGórnikiem Łęczna, które również nie mogą gubić punktów, aby nie wypaść z wyścigu o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Sobotę na piłkarskich boiskach 1. Ligi przywitamy w Bełchatowie, gdzie lokalny GKS zagra z Arką Gdynia. Po południu odbędą się dwa spotkania. W pierwszym z nich niepokonana wiosną Sandecja Nowy Sącz zagra z Koroną Kielce, która dobrą grą będzie chciała zmazać pamięć o wysokiej porażce w ostatnim spotkaniu, w środku tygodnia. Drugi mecz, który rozpocznie się o 16:00 to pojedynek Stomilu Olsztyn Chrobrym Głogów. Ostatnie spotkanie tego dnia odbędzie się w Niecieczy, gdzie Termalica zagra z Miedzią Legnica. Przyjezdni staną przed ciężkim testem, gdyż gospodarze w ostatnich kolejkach są niezwykle bramkostrzelni.

Ostatni dzień 29. serii gier Fortuna 1. Ligi rozpocznie mecz Resovii Widzewem. Gospodarze cały czas muszą czujnie patrzeć pod nogi, aby na finiszu rozgrywek nie stresować się o utrzymanie w lidze. Kolejkę zakończy domowy mecz ŁKS-u z GKS-em Jastrzębie. Przyjezdni wciąż bronią się przed spadkiem w lidze, zaś gospodarze będą chcieli zwycięstwem zmazać zeszłotygodniową porażkę.

Rozkład jazdy 29. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 7 maja:
17:00 Odra Opole – Puszcza Niepołomice