Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Po trzy punkty, po fotel lidera. Zapowiedź meczu z Chojniczanką Chojnice

Dzisiaj wieczorem podopieczni trenera Kazimierza Moskala zagrają trzeci już mecz z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi w tej rundzie – tym razem będzie to wyjazdowa potyczka z Chojniczanką Chojnice. Ełkaesiacy wybiegając o godzinie 20:00 na murawę będą mieli świadomość, że trzy punkty, dzięki piątkowej porażce Wisły, dadzą im zasiąść na fotelu lidera.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – Jakby patrzyć na suche cyfry, liczby czy statystyki, to można dojśc do wniosku, że Chojniczanka jest naszym najsłabszym rywalem do tej pory. Natomiast wydaje mi się, że patrząc na Chojniczankę od 2 kolejki, kiedy grali ze Skrą, do teraz to jest trochę inny zespół. Przede wszystkim czekali długo na zwycięstwo i to zwycięstwo osiągneli w ostatniej kolejce, więc to morale drużyny na pewno będzie większe. Grają z ŁKS-em, więc ta mobilizacja też będzie dużo większa. Ja bym tutaj nie przywiązywał wagi do tych cyferek. Myślę, że będzie to trudny mecz, jak każdy inny, i tak musimy do niego podejść. Jeżeli nie będziemy mieli wystarczająco szacunku do Chojniczanki, to będziemy mieć duży problem. 

Tomasz Kafarski (trener Chojniczanki): – Będziemy chcieli wysoko grać, wysoko odbierać piłkę – to samo robi ŁKS, który też bardzo dobrze operuje piłką. Ma w swoich szeregach bardzo dobrych technicznie piłkarzy, wydaje mi się, że będzie to bardzo dobre spotkanie

Bartłomiej Kalinkowski (piłkarz Chojniczanki) – Spodziewam się, że zarówno my, jak i ŁKS będziemy chcieli grać w piłkę, budować akcje od tyłu, utrzymywać się przy niej i to na pewno będzie jeden z kluczy do tego spotkania. Natomiast nie można zapomnieć, że te cechy wolicjonalne, walka na boisku, mogą być tym jednym procentem, który szalę zwycięstwa przechyli dla którejś z drużyn.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

Na murawie w barwach ŁKS-u nie zobaczymy w Chojnicach na pewno Mateusza Kowalczyka, który pauzuje po otrzymaniu czwartej żółtej kartki w tym sezonie, a także Adama Marciniaka, który dopiero powrócił do treningów indywidualnych. Wydaje się za to, że nie jest zagrożony występ Bartosza Szeligi, który zmagał się z urazem przed meczem z Ruchem Chorzów.

W zespole z Chojnic z urazem od kilku tygodni zmaga się młody stoper, Wojciech Błyszko, którego prawdopodobnie nie zobaczymy na murawie w meczu z ŁKS-em.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Chojniczaną Chojnice w będzie transmitowane na platformie PolsatBoxGO. Transmisja rozpocznie się o 19:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Urban (Siedlce).

Asystenci: Michał Pierściński, Wiktor Wątroba.

Sędzia techniczny: Marcin Szczerbowicz.

Sędziowie VAR: Artur Aluszyk, Patryk Gryckiewicz.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Michał Trąbka – Kelechukwu Ibe-Torti, Pirulo – Nelson Balongo.

Chojniczanka: Mateusz Kuchta – Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Kacper Kasperowicz – Kamil Mazek, Sam van Huffel, Szymon Drewniak, Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski – Tomasz Mikołajczak, Patryk Tuszyński.

Foto: Pilot08


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119