Deklasacja na zakończenie roku! MKS – ŁKS 0:3
Ostatnią sekcją Łódzkiego Klubu Sportowego, która zagrała w roku 2020 była drużyna siatkarek. „Łódzkie Wiewióry” zadbały o dobry humor kibiców w najbliższych dniach i bez większych problemów rozbiły Energę MKS Kalisz 3:0.
Powiedzieć, że w pierwszym secie byliśmy świadkami absolutnej deklasacji zespołu gospodyń, to jak nie powiedzieć nic. Już od pierwszej piłki spotkania siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wrzuciły piąty bieg, który pozwolił im z każdą kolejną akcją dopisywać sobie kolejne punkty. Dzięki temu przed decydującą fazą partii „Łódzkie Wiewióry” prowadziły już 22:7 i choć w samej końcówce oddały nieco pola rywalkom, to i tak zakończyły premierowego seta trzynastopunktowym prowadzeniem.
W drugim secie obraz gry uległ już diametralnej zmianie. W dalszym ciągu to Ełkaesianki kontrolowały grę, jednak tym razem gospodynie były w stanie dotrzymać im kroku, przez co rezultat dość długo orbitował wokół remisu. Sama końcówka drugiego seta to już jednak absolutny koncert łodzianek. 11 zdobytych punktów, zaledwie dwa stracone i wygrana w drugim w trzech setów.
Trzecia, a zarazem ostania, odsłona poniedziałkowego meczu ponownie obfitowała w dość wyrównaną siatkówkę. Niemalże do ostatniej piłki gospodynie próbowały dotrzymać kroku łodziankom, jednak te, dzięki wcześniej wypracowanej zaliczce, dość pewnie „dowiozły” mecz do końca.
MVP spotkania wybrana została Katarzyna Zaroślińska-Król.
Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(12:25; 14:25; 19:25)
fot. ŁKS Commercecon Łódź