Siatkówka

Siatkarki ŁKS-u z powołaniami do narodowych reprezentacji!

Trzy siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego przywdzieją niedługo reprezentacyjne koszulki, wszystkie z nich w biało-czerwonych barwach. Dwie ełkaesianki zostały powołane do kadry seniorskiej, z kolei jedna wystąpi w turnieju juniorskim.

Dwie w kadrze seniorskiej

Selekcjoner Jacek Nawrocki po meczach Ligi Nardów miał za zadanie wyselekcjonować skład na Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 18 sierpnia. Dla Polek będzie to największa tego lata impreza, ponieważ reprezentacja nie zdołała zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Wśród zawodniczek powołanych przez trenera Nawrockiego na zgrupowanie przed europejskim czempionatem znaleźć możemy dwa nazwiska, które elektryzują kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. W Mistrzostwach Europy wystąpią bowiem Klaudia Alagierska oraz nowa Wiewióra – Martyna Grajber. Szczególnie ta pierwsza może okazać się asem w rękawie trenera Nawrockiego, bowiem Polki fazę grupową turnieju rozegrają w bułgarskim Płowdiwie.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na zgrupowanie w Szczyrku:
Rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska
Środkowe: Klaudia Alagierska, Weeronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Marta Ziółkowska
Przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska
Atakujące: Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek, Magdalena Stysiak
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Jedna wśród juniorek

Jedna spośród nowych siatkarek w ekipie ŁKS-u Commercecon Łódź – Julita Piasecka – również zagra na mistrzostwach, jednak w jej przypadku będą to Mistrzostwa Świata do lat 20.