Statystycznie: mecz z Chemikiem Police

W miniony poniedziałek siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego rozbiły drużynę Chemika Police 3:0. Zwycięstwu towarzyszyło kilka ciekawych statystyk, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej.

3:0

Po raz pierwszy w historii starć Łódzkich Wiewiór z Chemikiem Police Ełkaesianki zdołały zdobyć pełną pulę punktową nie tracąc przy tym seta! W ogólnym rozrachunku wynik 3:0 w rywalizacji padł po raz siódmy. Sześciokrotnie takim rezultatem pojedynki zwyciężały jednak aktualne mistrzynie Polski.

Drugie zwycięstwo

Ogólna historia potyczek siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego i Chemika jest korzystniejsza dla tej drugiej drużyny. Na czternaście spotkań pomiędzy tymi zespołami odbytymi od sezonu 2016/17 aż 12 padło łupem policzanek. Co ciekawe – Łódzkie Wiewióry w poniedziałek wygrały drugi w tej rywalizacji mecz. Drugi raz stało się to również na łódzkim parkiecie.

25:14

Końcowy wynik drugiego seta poniedziałkowego meczu był najwyższym, jakim Ełkaesianki wygrały pojedynczą partię. Nie był to jednak pierwszy przypadek w historii, kiedy policzanki nie były w stanie przebić bariery 20 „oczek”. Wcześniej zdarzyło się to czterokrotnie, a Łódzkie Wiewióry kończyły partie wynikami: 25:16, 25:18, 25:15, 25:19

Czwarty za trzy

Zainkasowanie pełnej puli punktowej w poniedziałkowe popołudnie spowodowało, że siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź czwarty kolejny mecz zakończyły zwycięstwem „za trzy punkty”. Dwa spośród tych spotkań były jednak rozgrywane w ramach eliminacji do Ligi Mistrzyń, za które nie dostaje się punktów.

Piętnaste w 2020

W bieżącym roku Ełkaesianki rozegrały 22 spotkania. Piętnaście spośród tych dwóch pojedynków zakończyły się zwycięstwami Łódzkich Wiewiór. Co ciekawe – na siedem zanotowanych w tym roku porażek, aż dwie siatkarki ŁKS-u zanotowały w meczach z Chemikiem.

fot. Łukasz Żuchowski