Betclic 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Bramkostrzelny napastnik z III ligi trafi na Aleję Unii?

Łódzki Klub Sportowy złożył ofertę za napastnika Lechii Zielona Góra Szymona Kobusińskiego – donosi zielonogórski portal sport.zgora.pl. W grze o zakontraktowanie strzelca 17 goli w rundzie jesiennej jest także Puszcza Niepołomice.

22-latek ma za sobą najlepszą rundę w karierze. W 17 spotkaniach III ligi grupy 3 zdobył 17 bramek i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, tuż za Adamem Żakiem z Polonii Bytom oraz za łączonym z ŁKS-em w letnim okienku transferowym Mariuszem Idzikiem (Ruch Chorzów). Co ciekawe Kobusiński od niedawna występuje jako środkowy napastnik. Wcześniej jego nominalną pozycją była prawa obrona.

To właśnie jako obrońca trafił w 2018 roku z Falubazu Zielona Góra do pierwszoligowej Garbarni Kraków. Pod Wawelem spędził pół roku (rozegrał 10 spotkań na zapleczu Ekstraklasy), by później trafić do Stali Rzeszów. Po średnio udanym sezonie wrócił do stolicy województwa lubuskiego, aby się odbudować. W Lechii został przesunięty na pozycję skrzydłowego, gdzie objawił się jego instynkt strzelecki. Od sezonu 2020/21 zaczął grać jako „dziewiątka” czego efektem jest 17 zdobytych bramek i zainteresowanie klubów z Fortuna I ligi. 

Sam zainteresowany na łamach sport.zgora.pl, wypowiedział się na temat zainteresowania ŁKS-u i Puszczy Niepołomice: – No właśnie trzeba rozważyć te propozycje i mądrze wybrać, tak naprawdę. Myślę, że ŁKS jest fajny – fajny klub, kibice, wszystko poukładane finansowo i w ogóle, ale myślę, że w Puszczy mam dużo większe szanse, żeby łapać minuty i na pewno te doświadczenie w I lidze – powiedział Kobusiński.

Kobusiński daje sobie czas do końca roku na znalezienie nowego pracodawcy i wtedy okaże się, czy trafi do Łodzi czy będzie rywalem o miejsce w składzie Jewhena Radionowa w klubie z Niepołomic. Co ciekawe zawodnik niedawno przebywał już na testach w Puszczy.

Foto: Paweł Zapiór / Garbarnia Kraków


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119