Czas na rewanż. Siatkarki jadą do Bielska-Białej

Będące na fali wznoszącej siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w mikołajkową niedzielę rozpoczną rundę rewanżową TAURON Ligi. „Łódzkie Wiewióry” udadzą się na mecz z rewelacją sezonu z Bielska-Białej.

Wszyscy kibice Łódzkiego Klubu Sportowego wiedzą jak wyglądają mecze z BKS-em Bielsko Biała – zacięte spotkania, które niekiedy rozstrzygają się w pięciu setach, przyprawiające nieco mniej cierpliwych kibiców o palpitacje serca. O to, że nie jest to wygodny rywal świadczy chociażby ostatnie spotkanie obu drużyn, otwierające sezon 2020/21 – wówczas to bielszczanki wygrały 3:0, a na dodatek stało się to w Łodzi.

BKS Bielsko-Biała bez wątpienia jest rewelacją tego sezonu. Drużyna mimo składu nieprzepełnionego gwiazdami cały czas bije się o TOP6, zajmując aktualnie 5 miejsce w tabeli. Gospodynie niedzielnego spotkania mogą poszczycić się dość równą formą, choć przytrafiły im się również cztery porażki.

Nowy-stary trener ŁKS-u Commercecon – Michal Masek – na pewno jest na fali wznoszącej po ostatnim sukcesie, pewnie wygranym meczu 3:1 z Radomką Radom. Słowacki szkoleniowiec pokazał, że swoimi decyzjami boiskowymi jest w stanie odwrócić losy spotkania i zupełnie odmienić grę zespołu. Czy Masek znajdzie więc sposób na BKS? Na to liczy zapewne każdy kto ma „Przeplatankę” w sercu.

Jedyną złą informacją przed niedzielnym pojedynkiem jest kontuzja absencja Krystyny Strasz, która doznała kontuzji głowy. Więcej o stanie zdrowia Krysi przeczytacie TUTAJ. Na całe szczęście jej konkurentka do gry na pozycji libera – Magdalena Saad – prezentuje bardzo wysoką formę, więc o godne zastąpienie ulubienicy kibiców możemy być spokojni.

Transmisja meczu w niedzielę o 20:30 na Polsacie Sport.

fot. ŁKS Commercecon Łódź