Siatkówka

Plan wykonany, czas na derby! ŁKS – #Volley 3:0

Po bardzo spokojnym i dość jednostronnym spotkaniu siatkarki ŁKS-u pokonały drużynę #VolleyWrocław 3:0. Tym samym „Łódzkie Wiewióry” zaliczyły próbę generalną przed derbami Łodzi!

Pierwszy set niedzielnego spotkania przyniósł nam naprawdę wyrównaną siatkówkę. Długie wymiany piłek, gra praktycznie punkt za punk i remis utrzymujący się do stanu 9:9. Dalsze fragmenty tej partii również były wyrównane, jednak Ełkaesianki grały je z małym handicapem – serią pięciu zdobytych punktów, która wyprowadziła je na prowadzenie. Po obu stronach parkietu nie obyło się również bez drobnych, niewymuszonych błędów od dotknięcia siatki, przez przekroczenie linii 3 metra, aż po ataki w aut. Nie zmieniło to jednak obrazu gry – na prowadzeniu cały czas utrzymywały się „Łódzkie Wiewióry”, które dogonić próbowały waleczne wrocławianki. To jednak nie nastąpiło. Łodzianki pewnie dowiozły prowadzenie do końca seta, wygrywając go wynikiem 25:19.

Z nieco większym spokojem toczył się już set numer dwa. Pierwsze piłki co prawda toczyły się w relacji punkt za punkt, a prowadzenie przeskakiwało z jednej strony siatki na drugą, jednak Ełkaesianki szybko ukróciły zapędy rywalek serią sześciu punktów. Od stanu 13:9 cel łodzianek był prosty – utrzymać, a w miarę możliwości nawet powiększyć, przewagę i nie dać się rozhulać wrocławiankom. To do końca partii udawało się robić, a duża w tym zasługa sprytnej gry Oli Pasznik, która weszła na rozegranie, a także mocnym atakom Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Ostatecznie w drugiej partii Ełkaesianki wygrały 25:16 i pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym spotkaniu.

Bez większej historii obyło się natomiast w ostatnim secie niedzielnego spotkania. Od samego jej początku to „Łódzkie Wiewióry” kontrolowały grę, co sprawiło, że dość szybko wypracowały sobie przewagę. W kolejnych akcjach różnica punktowa jedynie rosła, żeby w szczytowym momencie dobić do 8 „oczek”. Spokojny o końcowy wynik trener Michal Masek dał szansę gry w ostatnim secie zarówno Wiktorii Lach, jak i Oliwii Laszczyk. Pomoc młodych siatkarek okazała się zbędna. Ich starsze koleżanki zadbały o zwycięstwo wynikiem 25:13!

MVP spotkania wybrana została Katarina Lazovic.

A już w najbliższą sobotę czekają nas drugie w tym sezonie derby Łodzi! Tym razem Ełkaesianki zmierzą się z Budowlanymi w roli gości.

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:19; 25:16; 25:13)