Finał jest nasz! BKS Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Po doskonałym spotkaniu rewanżowym w Bielsku-Białej, siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały BKS Bielsko Biała 3:0 meldując się tym samym finale mistrzostw Polski, gdzie czeka już na nie Developres Rzeszów.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Wiewiór, te szybko stworzyły sobie wysoką przewagę, przez co to rywalki musiały gonić wynik. Siatkarki BKS-u nie poddawały się początkowo i odrabiały powstałą różnice. Ełkaesianki mimo to pędziły po swoje, nie dając z bielszczankom dojść do głosu. A pierwszy set zakończył się zwycięstwem z przewagą, aż 10 punktów.

Druga partia na początku była dużo bardziej wyrównana – widać było po gospodyniach, że nie odpuszczą i będą walczyć do końca. Wiewióry jednak znów pokazały różnicę klas, oddalając się od rywalek w błyskawicznym tempie, czego efektem było ponowne zwycięstwo z przewagą tym razem aż siedmiu punktów. W zespole biało-czerwono-białych wszystko bardzo dobrze funkcjonowało – blok oraz atak to była broń, z którą rywalki nie radziły sobie.

Trzeci set można uznać za najlepszy dla gospodyń w tym spotkaniu. Mimo że przegrywały już 2:0, te podjęły się dalszej walki i można śmiało uznać, że mogły napsuły krwi ełkaesiankom. Set przebiegał punkt za punkt. W kluczowym momencie, przy stanie 23:24, Wiewióry udowodniły swoją wyższość,  zdobywając ostatnie punkty na wagę finału. Dzięki temu siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się w finale z Developresem Rzeszów.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(15:25; 18:25; 25:27)