Siatkówka

Udany rewanż. ŁKS Commercecon lepszy od Legionovii Legionowo!

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego udanie zrewanżowały się siatkarkom z Legionowa za porażkę w pierwszej rundzie sezonu. W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca zawodniczki trenera Giuseppe Cuccariniego wygrały 3:0 zgarniając pełną pulę punktową!

Pierwszy set niedzielnego spotkania przypominał jazdę na rollercasterze. Każdy z zespołów miał swoje lepsze i gorsze momenty, dzięki czemu punktowe prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Nerwy widać było po obu stronach parkietu, przez co oba zespoły popełniały delikatne błędy. Grę nerwów lepiej zniosły jednak mistrzynie Polski, które od stanu 23:23 zdobyły dwa kolejne punkty i wygrały premierową odsłonę meczu!

Drugą partię spotkania od samego początku kontrolowały zawodniczki zespołu gości. Siatkarki z Legionowa od pierwszej piłki seta budowały swoją przewagę. Idące jak burza siatkarki Legionovii spotkała jednak ściana, dzięki czemu to gospodynie zyskały inicjatywę w tej partii. Od stanu 7:10 łodzianki zdobyły aż siedem punktów tracąc zaledwie dwa „oczka”. Od stanu 12:12 jednostronna dominacją zmieniła się już w bardzo wyrównany bój. Zawodniczki z Legionowa złapały jednak w pewnym momencie cztery punkty przewagi nad łodziankami, jednak dziele „Wiewióry” wręcz ekspresowo odrobiły stratę i doprowadziły do remisu.
Ostatnie fazy drugiego seta to ponownie niesamowita gra nerwów i emocji. Siatkarki z Legionowa odskoczyły na trzy punkty, po czym gospodynie były w stanie odrobić straty i doprowadzić do remisu. Od stanu 20:23 łodzianki rozpoczęły jednak swój marsz po drugiego wygranego seta. Mistrzynie Polski zdobyły pięć punktów z rzędu nie tracąc przy tym ani jednego!

Trzecia partia spotkania od samego początku toczyła się bardzo równo po obu stronach parkietu. Ani jedna, ani druga drużyna nie była w stanie wypracować sobie zdecydowanej przewagi, dzięki czemu widowisko było bardzo emocjonujące. Końcowe partię trzeciej odsłony meczu to ponownie niebywała gra emocji i nerwów. Łodzianki prowadziły już trzema punktami, jednak zawodniczki z Legionowa potrafiły zniwelować stratę do jednego „oczka”. Finalnie to jednak ełkaesianki zdobyły dwa punkty więcej, dzięki czemu wygrały trzeciego seta, a i przy tym całe spotkanie!

Następne spotkanie mistrzynie Polski rozegrają już w najbliższą środę. We Wrocławiu łodzianki zmierzą się z drużyną #Volley Wrocław.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:23; 25:23; 25:23)