Zrobić kolejny krok w drodze do celu. Zapowiedź meczu z Chojniczanką Chojnice

Po przerwie na mecze reprezentacji wraca Fortuna 1. liga. Łódzki Klub Sportowy w najbliższą niedzielę zmierzy się na Stadionie Króla z ostatnią w tabeli, Chojniczanką Chojnice. Łodzianie są faworytem tego starcia i będą chcieli zrewanżować się za jesienną porażkę. Początek spotkania o godzinie 12:40.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – Śledzimy na bieżąco poczynania naszych najbliższych rywali. Nie przywiązywałbym wagi do sparingów. Jedno co mogę powiedzieć to podzieliłem się tą opinią z zespołem – w moim przekonaniu będzie to bardziej niewygodny rywal w defensywie, niż dwaj nasi poprzedni rywale w meczach domowych – Stal Rzeszów i Chrobry Głogów. Wydaje mi się, że te dwa ostatnie zespoły grały trochę bardziej odważniej do przodu. Chojnice są zespołem, który broni się przed spadkiem i mocniej zabezpieczają swoją połowę. Z tego powodu spodziewam się takiego bardziej wymagającego meczu z naszej strony. Wiadomo, że ten atak pozycyjny wymaga dużej cierpliwości i dużych umiejętności indywidualnych. Więc tak powoli przestrzegałem swoich zawodników, żeby znowu nie wpaść w taką pułapkę, że przyjeżdża ostatni zespołów w tabeli i będzie łatwo.

Artemijus Tutyškinas (obrońca ŁKS):Na papierze na pewno jesteśmy faworytem, ale na boisku różne rzeczy się dzieją. To jest piłka nożna. To, że Chojniczanka jest na ostatnim miejscu to nie oznacza, że nam się podłożą. Musimy wywalczyć o zwycięstwo i na pewno nie będzie łatwo, bo walczymy o awans, a Chojniczanka o utrzymanie. Każdy ma swoje cele. W jesiennym meczu nie wywieźliśmy trzech punktów, w sumie ani jednego. Nie przebiegał ten mecz po naszej myśli. W pierwszej połowie straciliśmy bramkę, potem pamiętam, że była sytuacja, że strzałem Pirulo z połowy boiska. Moim zdaniem była wtedy bramka, ale nie została uznana. Może to zmieniłoby przebieg spotkania i wszystko inaczej by się potoczyło, ale to już jest za nami. Teraz walczymy o kolejne punkty. Nie spodziewam się, że Chojniczanka będzie kontrolować to spotkanie, my będziemy starali się narzucić swój styl gry. Oni będą szukać swoich szans ze stałych fragmentów gry, lub z wyjść do kontrataku. Nie powinniśmy zlekceważyć rywala i po prostu musimy robić swoje na boisku. Jestem pozytywnej myśli.

Michał Mokrzycki (pomocnik ŁKS):Nie poruszaliśmy w ogóle tematu tego poprzedniego meczu w Chojnicach. Myślę, że podchodzimy do tego tak samo jak do każdego innego – nieważne czy przegraliśmy czy wygraliśmy pierwszy mecz. Nasze podejście jest wciąż takie same. Chcemy wyjść i zgarniać trzy punkty. Popracowaliśmy ciężej w trakcie przerwy na kadrę. Podbudowaliśmy trochę siły i motoryki. Mieliśmy też dwa dni wolnego. Jesteśmy spragnieni tego meczu, bo ostatnio graliśmy dwa tygodnie temu. Brakuje tej adrenaliny meczowej.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 24. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Łódzkiego Klubu Sportowego nie zobaczymy na boisku Mieszka Lorenca. Pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Kowalczyka, który ma problemy z kostką.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Chojniczanką Chojnice będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Urban (Siedlce)

Asystenci: Filip Sierant, Paweł Smyk

Sędzia techniczny: Konrad Gąsiorowski

Sędziowie VAR: Jacek Małyszek, Jakub Winkler

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo – Michał Mokrzycki, Michał Trąbka, Vladyslav Okhronchuk – Bartosz Szeliga, Piotr Janczukowicz, Pirulo.

Chojniczanka: Mateusz Kuchta – David Niepsuj, Marcin Grolik, Hlib Buchał, Michał Mikołajczyk – Szymon Stróżyński, Szymon Drewniak, Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Michał Jakóbowski – Patryk Tuszyński.

Więcej o meczu ŁKS – Chojniczanka:

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala przed meczem z Chojniczanką

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – Chojniczanka