Betclic 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Ruchem Chorzów

„Rycerze Wiosny” nie zawiedli i w piątek pokonali na Stadionie Króla Ruch Chorzów 2:0 w hicie 7. kolejki Fortuna 1. Ligi, tym samym umacniając swoją pozycję w czubie tabeli. Tradycyjnie, zapraszamy do naszych ocen pomeczowych.

Dawid Arndt: Kilka pewnych interwencji, kolejne czyste konto i spokój w wyprowadzeniu piłki, który sprawia, że gra ełkaesiaków jest płynniejsza. Mógł mieć asystę po dalekim wyrzucie piłki, które pozwoliły Kelechukwu wyjść sam na sam z bramkarzem.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,33

Kamil Dankowski: Pewnie w defensywie, dobrze współpracował z pomocnikami i Pirulo w ofensywie. Dwukrotnie oddał groźny strzał z dystansu w kierunku bramki, wydaje się, że na trafieniu z Puszczą jego licznik w tym sezonie może się nie zamknąć.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,14

Maciej Dąbrowski: Szef defensywy – był tam gdzie trzeba i był jednym z głównych czynników tego, że pole karne ełkaesiaków było zamknięte dla przyjezdnych. Miał także jedną sytuację po rzucie rożnym, gdzie celnie uderzał głową.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,14

Nacho Monsalve: Zapewne się powtarzamy, jednak nie będzie to kłamstwem – regularność i brak problemów ze zdrowiem sprawiają, że Hiszpan wygląda coraz lepiej na boisku. Grał pewnie w obronie, nie przeszkadza mu piłka przy nodze, a w pierwszej połowie próbował swoich sił pod bramką rywali wykańczając głową rzut rożny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Oskar Koprowski: Wszedł na lewą obronę za kontuzjowanego Szeligę i braku zaangażowania nie można było mu w tym meczu zarzucić. Zdarzało mu się popełnić błędy, jak chociażby strata piłki na własnej połowie w drugiej części meczu, która mogła skończyć się golem dla rywali, choć trzeba mu oddać, że zdążył wrócić do własnej szesnastki i samemu pomóc w przerwaniu tej akcji.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Mieszko Lorenc: Zarówno w rezerwach, jak i w zeszłym sezonie I Ligi grał na pozycji stopera, jednak Kazimierz Moskal stawia w tym sezonie na niego w roli defensywnego pomocnika. Po kilku wejściach z ławki dostał szansę od pierwszej minuty i jej nie zmarnował. Rozpoczął udanym odbiorem na połowie rywali akcję bramkową na 1:0 i samemu strzelił drugiego gola.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,67

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Mateusz Kowalczyk: Solidny występ młodzieżowca, choć tym razem bez „fajerwerków”, choć można było docenić luz, jaki złapał w drugiej połowie, rozgrywając z Pirulo akcję pod bramką rywali piętkami. Dość niepotrzebnym faulem zarobił czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i będzie pauzował w Chojnicach.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,29

Dawid Kort: Kilkukrotnie próbował uruchomić ofensywę ŁKS-u prostopadłym zagraniem między liniami rywali i ostatecznie przyniosło to bramkę na 1:0, gdyż właśnie w ten sposób asystował Pirulo. Poza tym jednak momentami bywał niedokładny i wydaje się, że wciąż powinniśmy oczekiwać od niego więcej.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Pirulo: Hiszpan nie mógł znaleźć drogi do bramki rywali w dwóch poprzednich meczach, ale tym razem mu się to udało, po świetnej asyście Korta. Widać było także, że kibice docenili luz, jaki złapał w drugiej połowie na murawie, rozgrywając w efektowny sposób piłkę z Kowalczykiem piętkami i kończąc to pod bramką przeciwnika.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,57

Nelson Balongo: Posiada płuca z żelaza, nie można powiedzieć, że przeszedł obok tego meczu, bo ten napastnik wykonał mnóstwo pracy w pressingu (przełożyło się to m.in na bramkę na 2:0 – golkiper Ruchu wybijał futbolówkę pod presją wywieraną przez Balongo, z czego skorzystał Lorenc). Coraz bardziej mierzi jednak brak jakiejkolwiek bramki tego zawodnika. Tak, jak wcześniej mogliśmy narzekać, że nie dostaje wystarczającej liczby dobrych podań, tak w tym meczu miał kilka sytuacji aby wreszcie zdobyć debiutanckiego gola w barwach ŁKS-u.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,29

Bartosz Biel: Średni występ tego skrzydłowego. Momentami podejmuje złe decyzje – raz próbuje przedryblować leżącego na ziemi przeciwnika, a innym razem wbiega w pole karne i zgrywa do krytego kolegi z zespołu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,43

Kelechukwu Ibe-Torti: Dobre wejście z ławki. Mimo tego, że ostatecznie nie udało mu się strzelić bramki, to pokazał, że umie dochodzić do sytuacji strzeleckich. Raz nie udało mu się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem, po wyrzucie Arndta, zaś innym razem sam sobie stworzył przewagę dryblingiem i wpadł w pole karne, ale wówczas piłka minęła słupek.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,29

Michał Trąbka: Tym razem trener postanowił wpuścić go z ławki, rozegrał solidne zawody. Nie był zaangażowany w wiele akcji ofensywnych, ale dobrze współpracował z resztą zespołu w środku pola.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Władysław Ochronczuk: Dostał szansę od trenera na wejście z ławki, trudno powiedzieć, czy ją wykorzystał. Nie popełnił żadnego błędu, ale też nie wyróżniał się bardzo na murawie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,80

Piotr Janczukowicz: Tym razem zagrał nie jako napastnik, a jako skrzydłowy. Pokazał kilka razy, że dysponuje dobrym przyspieszeniem i opanowaniem piłki, choć ostatecznie nie doszedł do żadnej dobrej sytuacji strzeleckiej.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,20

Jan Kuźma: Wszedł w końcówce meczu na zabezpieczenie środka pola i wykonał swoją pracę bez żadnych pomyłek.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,83

fot. Pilot08


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119