Dwóch ełkaesiaków w jedenastce 7. kolejki Fortuna 1. Ligi!

Biało-czerwono-biali pod wodzą Kazimierza Moskala pokonali na Stadionie Króla Ruch Chorzów 2:0 w hicie 7. kolejki Fortuna 1. Ligi i umocnili swoją pozycję w czubie ligowej tabeli. Za dobry występ szczególnie zostali uhonorowani dwaj ełkaesiacy, którzy zostali docenieni przez tygodnik „Piłka Nożna” i umieszczeni w jedenastce kolejki.

Po 27 latach wreszcie to „Rycerze Wiosny” mogli cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością w starciu z Ruchem Chorzów. Strzelanie tego wieczora rozpoczął Pirulo, którego doceniła redakcja tygodnika „Piłka Nożna„, umieszczając go w swojej jedenastce 7. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Drugim z zawodników, który został uhonorowany miejscem w jedenastce kolejki jest Mieszko Lorenc. Ten młody zawodnik, który zagrał na pozycji defensywnego pomocnika miał udział w obydwu bramkach zdobytych tego dnia przez ŁKS. Przy pierwszej to on był inicjatorem całej sytuacji – odebrał piłkę na połowie przeciwnika, zgrał ją do Korta, który uruchomił prostopadłym podaniem strzelca gola – Pirulo. Przy drugiej można śmiało powiedzieć, że sam Lorenc zaczął i zamknął akcję – najpierw przechwycił piłkę na stronie przeciwnika, a później huknął z dystansu trafiając do siatki przy pewnej pomocy rykoszetu od jednego z rywali.

Jedenastka 7. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Krzysztof Wróblewski (Puszcza Niepołomice) – Mateusz Spychała (Odra Opole), Mateusz Kamiński (Odra Opole), Bartosz Jaroszek (GKS Katowice) – Mateusz Bochnak (Chrobry Głogów), Mieszko Lorenc (ŁKS Łódź), Adam Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Mateusz Młyński (Wisła Kraków) – Luis Fernandez (Wisła Kraków), Pirulo (ŁKS Łódź), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice)

Fot. Pilot08