Podsumowanie 29. kolejki Fortuna 1. Ligi

Miniony weekend przyniósł nam kolejne, zapewne nieostatnie, przetasowania w tabeli Fortuna 1. Ligi. Mogliśmy doświadczyć zaskakującej porażki lidera czy pojedynku w czołówce tabeli.

Zmagania w ramach 29. kolejki I Ligi rozpoczęły się w piątek w Opolu, gdzie miejscowa Odra wygrała z Puszczą Niepołomice po bramce strzelonej w końcówce spotkania. W trakcie tego meczu rozpoczęły się kolejne dwa. W pierwszym z nich Radomiak pokonał Zagłębie Sosnowiec po samobójczym golu Piotra Polczaka. W kolejnym i ostatnim spotkaniu tego dnia, pojedynku na szczycie, GKS Tychy pewnie pokonał u siebie Górnika Łęczna.

W sobotę pierwszy gwizdek na boiskach Fortuna 1. Ligi wybrzmiał podczas spotkania GKS-u Bełchatów z Arką Gdynia, w trakcie którego przyjezdni pokonali gospodarzy trzema bramkami. Popołudniu mogliśmy obserwować dwa mecze – w Nowym Sączu Sandecja pokonała Koronę Kielce 2-1, zaś w Olsztynie Stomil poniósł porażkę w starciu z Chrobrym Głogów. Wieczorem wielu kibiców doświadczyło zaskoczenia – rozpędzona ostatnimi przekonywującymi zwycięstwami Termalica poniosła porażkę 2-0 w domowym spotkaniu z Miedzią Legnica. Dzięki temu wynikowi przyjezdni zbliżyli się do strefy barażowej, biorąc pod uwagę to, że cały czas nie rozegrali zaległego spotkania z Puszczą Niepołomice.

Ostatni dzień 29. serii gier I Ligi przywitaliśmy w Rzeszowie, gdzie Resovia pokonała Widzew dwiema bramkami, mimo tego, że napastnik gospodarzy, były ŁKSiak, Jakub Wróbel nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejka zakończyła się w Łodzi, gdzie ŁKS po fatalnym meczu ostatecznie zremisował z GKS-em Jastrzębie. Choć Dawidowi Arndtowi, młodzieżowemu bramkarzowi Łodzian, udało się obronić pierwszy rzut karny wykonany przez Daniela Rumina, kilka minut później napastnik przyjezdnych nie pomylił się przy wykonywaniu kolejnej „jedenastki”, a goście wyjechali z Łodzi z cennym punktem.

Wyniki spotkań 29. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 7 maja
Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1:0
Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom 0:1
GKS Tychy – Górnik Łęczna 3:1

Sobota, 8 maja
GKS Bełchatów – Arka Gdynia 0:3
Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce 2:1
Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 1:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Miedź Legnica 0:2

Niedziela, 9 maja
Resovia Rzeszów – Widzew 2:0
ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 1:1

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport