Romanowicz zadebiutował w ŁKS-ie

Podczas sobotniego spotkania ze Arką Gdynia, w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutował Jakub Romanowicz. Skrzydłowy otrzymał od Wojciecha Stawowego nieco ponad 15 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. 

Popularny „Siara” znalazł się po raz pierwszy w swojej karierze w kadrze meczowej pierwszego zespołu ŁKS. Na murawie pojawił się w 74 minucie, zmieniając innego młodzieżowca Piotra Gryszkiewicza. 

20-latek rodem ze Strykowa grał na lewym stronie pomocy i pokazał się z niezłej strony. Wywalczył dwa bardzo ważne auty w końcówce meczu i pomógł zespołowi w wywiezieniu jednego punkty z Gdyni.

Romanowicz dostał szansę od trenera Wojciecha Stawowego za dobre występy w rezerwach Łódzkiego Klubu Sportowego. W tym sezonie w IV lidze pomocnik zdobył dwie bramki i zaliczył sześć asyst. Niewykluczone, że w następnych spotkaniach będzie zbierał kolejne minuty.

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na oficjalny debiut czekają jeszcze: Aleksander Bobek, Michał Kot, Mateusz Bąkowicz, Tomasz Górecki, Daniel Celea, Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Artur Sójka, Marcel Wszołek, Jowin Radziński oraz Dariusz Gmosiński.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport