Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zmazać plamę. Zapowiedź meczu z Odrą Opole

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w piątkowe popołudnie zmierzą się z sąsiadem z ligowem tabeli – Odrą Opole. Po wstydliwym remisie z Górnikiem Polkowice, biało-czerwono-biali będą chcieli zmazać plamę i przywieźć trzy punkty do Łodzi.

Po spotkaniach z Arką Gdynia i Widzewem wydawało się, że „Rycerze Wiosny” wracają na dobry szlak, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Ostatni tydzień był jednak ciężki dla kibiców biało-czerwono-białych – najpierw remis z Górnikiem Polkowice, który strzelił bramkę mimo gry w osłabieniu, a następnie odejście Mikkela Rygaarda ze względu na niewypełnianie przez ŁKS zobowiązań finansowych. Dla łodzian w tym momencie każde spotkanie jest czymś więcej niż gra o 3 punkty – to walka o zmazanie plamy na honorze oraz w dłuższej perspektywie, o pozostanie w grupie klubów, które liczą się w rywalizacji o awans do Ekstraklasy. Paradoksalnie, fakt, że grają teraz na wyjeździe z lepszym zespołem, niż beniaminek, może im pomóc – wszak podopieczni Kibu Vicuñi najlepiej grają własnie na wyjazdach, a także przeciwko drużynom z czuba tabeli.

Opolanie przystępują do pojedynku z Łódzkim Klubem Sportowym również w nienajlepszych nastrojach. W poprzedniej kolejce przegrali z Koroną Kielce, a tydzień wcześniej stracili na własnym terenie punkty z GKS-em Jastrzębie. Ponadto, dla Odry mecz z ŁKS-em będzie ostatnim, który do kwietnia zagrają przed własną publicznością. Ich stadion nie spełnia wymogów, które są potrzebne, aby mogli grać w okresie listopad – marzec. Już za rozegranie spotkania z „Rycerzami Wiosny” na swoim stadionie opolski klub został ukarany przez Komisję ds. Licencji Klubowych karą finansową. Co ważne, „Niebiesko-Czerwoni” mają spore problemy z grą na wyjazdach, jednocześnie będąc jednym z najlepszych zespołów w meczach domowych, więc tym bardziej będą chcieli wywalczyć dziś 3 punkty.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):Mam nadzieję, że będziemy grać dobrze i osiągnąć dobry wynik, potrzebujemy tego. Zgadzam się, w tym sezonie lepiej idzie nam z drużynami z góry tabeli, taka jest nasza sytuacja, nasze realia. Odra Opole jest drużyną, która ostatnio dobrze punktuje, która również chce wejść do pierwszej szóstki. Został tylko punkt różnicy między nami i Odrą Opole.

Oskar Koprowski (obrońca ŁKS):Nieważne jak, ważne żebyśmy wygrali ten mecz. To się dla mnie liczy, żeby przywieźć z Opola 3 punkty. Wiadomo, że liczymy bardzo na wsparcie naszych kibiców. Bardzo żałujemy, że ich nie będzie w Opolu, ale wiemy, że przed telewizorami będą nas oglądali i będą trzymać za nas kciuki. Mam nadzieję, że ten mecz wygramy, wszyscy będziemy zadowoleni i na następnym meczu, przy pełnych trybunach będziemy świętowali kolejne zwycięstwo. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 15. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Jakuba Tosika, Macieja Dąbrowskiego, Kamila Dankowskiego, Piotra Janczukowicza, Marka Kozioła oraz Michała Trąbki. Pod znakiem zapytania występ Adama Marciniaka. Za kartki pauzuje Ricardinho. W zespołe z Łodzi nie będzie już występował Mikkel Rygaard, który zdecydował się na rozwiązanie kontraktu.

Odra przystąpi do tego spotkania bez Krzysztofa Janusa i Mateusza Spychały, którzy muszą pauzować za kartki.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Odrą Opole będzie transmitowane wyłącznie na platformie Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Urban (Warszawa)

Asystenci: Bolesław Rosa, Jakub Wójcik

Sędzia techniczny: Szymon Łężny

Sędziowie VAR: Sebastian Jarzębak, Marek Arys

Przewidywane składy

Odra: Mateusz Kuchta – Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Konrad Kostrzycki, Mateusz Maćkowiak – Konrad Nowak, Miłosz Trojak, Rafał Niziołek, Mateusz Marzec, Tomas Mikinic – Arkadiusz Piech.

ŁKS: Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Adrian Klimczak – Damian Nowacki – Maciej Wolski, Antonio Dominguez, Pirulo, Javi Moreno – Maciej Radaszkiewicz.

Przeczytaj więcej o meczu Odra – ŁKS

Obsada sędziowska meczu Odra – ŁKS

Sytuacja kadrowa przed meczem z Odrą Opole

Rywal pod lupą: Odra Opole

Oskar Koprowski przed meczem z Odrą

Raport kartkowy przed meczem z Odrą

Kibu Vicuña przed meczem z Odrą

Historia meczów z Odrą Opole

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport