Oceny piłkarzy po meczu z Arką Gdynia

Pierwsze w historii zwycięstwo nad Arką w Gdyni dające awans do finału baraży. W środę ełkaesiacy zagrali bardzo dobre zawody, a my tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Pewny punkt zespołu. Często zmuszany był do interweniowania i zazwyczaj robił to bardzo dobrze. Co prawda dwukrotnie wypuścił piłkę z rąk, wlewając w szeregi obronne nieco niepokoju, ale szybko naprawiał błędy i wyjaśniał sytuację.

Ocena: 8

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,8

Kamil Dankowski: Nie był tak dewastujący w ofensywie jak w poprzednich spotkaniach, ale starał się. W defensywie nie popełniał błędów i był pewny w swoich interwencjach.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,5

Carlos Moros Gracia: Starał się wtórować Marciniakowi i dobrze mu to wychodziło. Nie popełnił żadnego rażącego błędu a przy swoich interwencjach zachowywał spokój. Miał też duży wpływ przy bramce, bo to on zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,12

Adam Marciniak: Szef defensywy Łódzkiego Klubu Sportowego. Zdecydowana większość przebitek główkowym padała łupem Marciniaka. Czyścił sytuację i nie pozwalał gospodarzom na rozwinięcia się w ofensywie. Po wejściu Dąbrowskiego zszedł na lewą obronę i tam również prezentował się bardzo dobrze.

Ocena: 8

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,03

Adrian Klimczak: Podobnie jak Dankowski nie był najjaśniejszym punktem ŁKS-u. Ale próbował. Jego koronkowe akcje z Gryszkiewiczem czy Trąbką wnosiły sporo zamieszania w obronę Arki.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,3

Maksymilian Rozwandowicz: W pierwszej części gry nie do końca radził sobie z czyszczeniem akcji Arki. W drugiej połowie wyglądał w tym aspekcie nieco lepiej. Zaskoczył Kajzera strzałem z rzutu wolnego, ale nie przyniosło to bramki czy większego zagrożenia.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,11

Antonio Dominguez: Gospodarze umiejętnie wyłączyli go z gry, co widać było w grze całego zespołu. Kiedy już Antonio zdołał złapać przestrzeń popisywał się dobrymi zagraniami – próbami strzałów z dystansu czy krosowych podań do kolegów. Statystycznie – zakończył mecz z asystą.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,43

Michał Trąbka: Charakterny walczak. Wziął na siebie ciężar rozprowadzania akcji ełkaesiaków i robił to bardzo umiejętnie. Sporo zamieszania w szeregach Arki wniósł również jego pressing, który mogliśmy oglądać nawet w ostatnich minutach spotkania. Powinien skończyć mecz z asystą, ale Ricarinho nie wykorzystał jego podania.

Ocena: 8

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,1

Pirulo: W pierwszej połowie meczu był zupełnie wyłączony z gry co powodowało u niego frustrację. W drugiej części dostał dużo więcej wolnego miejsca i wykorzystał to w najlepszy możliwy sposób – strzelając piękną bramkę, która dała ŁKS-owi zwycięstwo i awans do finału baraży.

Ocena: 9

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,41

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Gryszkiewicz: Pierwsza połowa do zapomnienia. Nie radził sobie najlepiej na boisku, wyglądając na nieco przestraszonego. Rozkręcił się w drugiej części gry i prezentował się bardzo dobrze. Mógł skończyć mecz z asystą, ale po strzale Ricardinho piłka wyszła na rzut rożny, który przerodził się w bramkę.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,73

Ricardinho: Przy odrobinie szczęścia mógł skończyć mecz z dubletem. Przy pierwszej okazji, w sytuacji sam na sam, posłał jednak piłkę w Kajzera, a w drugiej nabił obrońcę, co przyniosło rzut rożny.

Ocena: 7

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,23

Maciej Wolski: Zmienił Dankowskiego i prezentował się na podobnym poziomie. Próbował wykorzystać swoją szybkość na skrzydle, ale arkowcy mu na to nie pozwalali.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 5,04

Maciej Dąbrowski: Wszedł na końcówkę meczu, żeby bronić wyniku i podwyższyć obronę. Wygrywał główki i raził spokojem przy swoich interwencjach.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,71

Tomasz Nawotka: Wszedł na końcówkę meczu i przy odrobienie szczęścia mógł wyjść na bardzo dogodną pozycję. Piłka odbiła mu się jednak od nogi i z kontry nie wyszło nic. Oprócz tego rozegrał bardzo dobre zawody.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,12

Jakub Tosik: Wszedł na końcówkę meczu. Grał dobrze i nie popełnił żadnego błędu.

Ocena: 5

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 4,21

Oskar Koprowski: Wrócił do pierwszej drużyny po trzech latach i zrobił to z wysokiego „C”. Pewnie gasił akcje Arki, choć przytrafił mu się również jeden błąd. Wziął również na swoje barki rolę mentalnego lidera drużyny i w końcowych fazach spotkania podrywał ją do kolejnych ataków.

Ocena: 6

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 6,0

Marcin Pogorzała: Znakomicie przygotował zespół do meczu. Taktyka opierająca się na arytmii gry przynosiła skutki w postaci albo uspokojenia gry, albo kolejnych akcji. Wielki plus za zmiany i zaufanie do Koprowskiego, którego wpuścił na boisko przed decydującą fazą meczu.

Ocena: 9

Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2020/21: 9,0

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport