Zapowiedź: Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź

W poniedziałek meczem Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Lubin zakończy się 10 kolejka PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98.

Oba zespoły w środku tygodnia rywalizowały w krajowym pucharze z tym samym skutkiem. Zarówno „Miedziowi” jak i „Rycerze Wiosny” awansowali do 1/16 finału. Zagłębie pokonało w Kielcach Koronę 1:0, a ŁKS rozbił także na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:0.

W rozgrywkach ligowych ŁKS od siedmiu spotkań przegrywa w lidze i w spotkaniu z Zagłębiem ełkaesiacy będą chcieli przełamać fatalną passę. Łodzianie pojadą do Lubina naładowani wygraną w Pucharze Polski i będą chcieli swoja dobrą grę w Sosnowcu przełożyć na zmagania ligowe.

Zagłębie podobnie jak piłkarze z Alei Unii słabo rozpoczęli sezon i kilka tygodni w klubie nastąpiła zmiana trenera. Bena van Daela zastąpił Słowak Martin Sevela. Pod jego wodzą zespół rozegrał dwa spotkania: 4:4 w derbach ze Śląskiem Wrocław i wspomniana wygrana 1:0 z Koroną Kielce w Pucharze Polski. Warto wspomnieć, że w ostatnim meczu ligowym na własnym boisku „Miedziowi” wygrali z Wisłą Płock 5:0 i z pewnością będą chcieli zdobyć kolejny komplet punktów w starciu z ŁKS-em.

Wyniki ostatnich spotkań

wyniki

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy

tabela

Sytuacja kadrowa

Łódzki Klub Sportowy do Lubina pojedzie bez Łukasza Sekulskiego, który nadal boryka się z urazem przywodziciela i nie trenuje z zespołem. Coraz bliżej powrotu na boisko jest Adrian Klimczak, ale obrońca ŁKS-u zbiera na razie minuty w drużynie rezerw. W składzie nie znajdą się także Maciej Wolski, Maciej Dampc, Wojciech Łuczak, Artur Sójka, Dawid Arndt, Adam Ratajczyk, Przemysław Sajdak i Jewhen Radionow. Wszyscy ci piłkarze zagrali wczoraj w wygranym 6:4 meczu rezerw z Omegą Kleszczów.

W drużynie naszych najbliższych rywali z powodu kontuzji najprawdopodobniej nie zagrają Patryk Szysz i Dawid Pakulski.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Zagłębiem Lubin będzie transmitowane na antenie Canal+Sport. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski.

Początek transmisji od 17:40.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Na mecz do Lubina wybiera się spora grupa kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, która jak zawsze będzie wspierać zawodników podczas zmagań na piłkarskich stadionach.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Daniel Stefański

Asystenci: Marcin Boniek, Dawid Golis

Sędzia techniczny: Kornel Paszkiewicz

Sędziowie VAR: Jarosław Przybył, Radosław Siejka

Przewidywane składy

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Jakub Tosik, Bartosz Slisz – Sasa Zivec, Filip Starzyński, Damjan Bohar – Rok Sirk.

Łódzki Klub Sportowy: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Artur Bogusz – Michał Trąbka, Dragoljub Srnić, Łukasz Piątek – Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez – Rafał Kujawa.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0