Siatkówka

Commercecon Cup 2019 trwa!

Już od wczoraj, dzięki imprezie Commercecon Cup, możemy poczuć przedsmak Ligi Siatkówki Kobiet i choć na chwilę poczuć siatkarskie emocje. W turnieju biorą udział cztery drużyny, a wszystkie spotkania, z wyjątkiem jednego, rozgrywane są w Łódź Sport Arenie.

Pierwszym meczem łódzkiego turnieju było starcie wicemistrzyń Polski – Grot Budowlanych Łódź – z 8. drużyną poprzedniego sezonu – E.Leclerc Radomką Radom. Zawodniczki z Łodzi pewnie, choć nie bez kłopotów, ograły swoje rywali 3:1 i to one jako pierwsze mogły cieszyć się z wygranego meczu.

Już w piątek na kibiców „Łódzkich Wiewiór” czekała nie lada gratka. Prawdziwy hit Ligi Siatkówki Kobiet – aktualne mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon Łódź spotkały się ze swoimi poprzedniczkami z Grupy Azoty Chemika Police. To, że policzanki nie są dla łodzianek łatwym rywalem nie jest żadną tajemnicą. Nie inaczej było i tym razem. Byłe już mistrzynie Polski pokonały dość gładko swoje następczynie 3:0.

Sobota to kolejny dzień turniejowych emocji. O godzinie 16 w hali łódzkiego AZS-u przy ulicy Lumumby na parkiecie zmierzą się Chemik Police oraz Radomka Radom. Ukoronowaniem soboty będą jednak pierwsze w tym sezonie derby Łodzi! O godzinie 19:30 w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego na przeciw siebie staną zdobywczynie dwóch najwyższych miejsc na podium LSK w poprzednim sezonie.

Niedziela natomiast będzie dniem nieco spokojniejszym. Przynajmniej dla kibiców ŁKS-u. O 11 Chemik Police sprawdzi swoją formę na tle Grot Budowlanych, natomiast o 14:30 ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Radomką Radom.

Bilety na wszystkie spotkania dostępne są do nabycia w kasach Łódź Sport Areny. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do głośnego wspierania „Łódzkich Wiewiór”?