Piłka NożnaRezerwyTransfery

Oficjalnie: Nowy napastnik w ŁKS II! Radwanek wzmacnia drugi zespół „Rycerzy Wiosny”

Łódzki Klub Sportowy zakontraktował dziś pierwszego zawodnika do drugiej drużyny, w zimowym okienku transferowym. Od rundy wiosennej w trzecioligowych rezerwach będzie występował Błażej Radwanek. Kontrakt napastnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

23-latek w obecnym sezonie reprezentował barwy trzecioligowej Wisłoki Dębica, ale ma duże doświadczenie na szczeblu centralnym. Podczas swojej kariery występował w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec oraz w drugoligowej Garbarni Kraków. Na boiskach pierwszej i drugiej ligi rozegrał 55 spotkań, w których sześciokrotnie trafiał do siatki rywali.

W obecnych rozgrywkach, Radwanek strzelił dziewięć goli i zaliczył trzy asysty, w 18 meczach w III lidze. Jego nominalną pozycją jest środek ataku, ale z powodzeniem może występować też jako skrzydłowy.

Radwanek pochodzi z Krakowa i jego pierwszym klubem był Hutnik. Po dobrych występach w trzecioligowym zespole, zgłosiło się po niego, występujące w Fortuna 1. Lidze – Zagłębie Sosnowiec, ale w tym klubie spędził tylko jedną rundę, po czym został wypożyczony do Garbarni Kraków. Przed startem obecnego sezon przeniósł się do Wisłoki Dębica.

Błażej Radwanek wystąpił w barwach Zagłębia przeciwko ŁKS, w Pucharze Polski (fot. Norbert Barczyk)

Przy alei Unii Lubelskiej ma występować w drugiej drużynie, której celem będzie utrzymanie się na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie ełkaesiacy zajmują bezpieczną 12. lokatę w ligowej tabeli.

– ŁKS to wspaniali kibice i duży klub, w którym mam szansę się rozwinąć. Przedstawiono mi plan na najbliższą przyszłość i ta wizja bardzo mi się spodobała. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę być częścią tej społeczności – powiedział po podpisaniu kontraktu.

Transfer Radwanka do ŁKS, może oznaczać, że na stałe do pierwszej drużyny zostanie przesunięty Maciej Radaszkiewicz. Nowy nabytek łodzian wraz z Łukaszem Dynelem ma odpowiadać za gole dla zespołu rezerw.

Błażej witamy w ŁKS-ie i życzymy powodzenia z przeplatanką na piersi!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119