Podsumowanie rundy jesiennej 2021: Gole

Rozpoczynamy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu ełkaesiaków, podczas którego będziemy wyróżniać najlepszych zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego pod względem statystyk. Na pierwszy „ogień” idą zdobywcy bramek. W tej klasyfikacji najlepszy był Pirulo, który zaliczył pięć trafień.

Hiszpański skrzydłowy od pierwszy kolejek prezentował wysoką formę i notował bardzo dobre liczby. „Piri” strzelanie rozpoczął już w drugiej kolejce, kiedy zdobył bramkę w spotkaniu ze Skrą Częstochowa. Na drugie trafienie nie czekał zbyt długo, bo już półtora tygodnia później, po kapitalnym rajdzie z własnej połowy, pokonał golkipera GKS-u Jastrzębie. W rundzie jesiennej 29-latek zaliczył jeden dublet, a było to 11 września w Legnicy. Po dwóch trafieniach lidera ŁKS-u, podopieczni Kibu Vicuñy pokonali Miedź. 

W drugiej połowie rundy, Hiszpan spuścił z tonu, podobnie jak cały zespół biało-czerwono-białych. Do końca roku trafił do siatki tylko raz – w derbowym starciu z Widzewem.

Pirulo trafiał do siatki czterokrotnie po uderzeniach piłki lewą nogą oraz raz znalazł drogę do siatki strzałem z prawej nogi.

Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligowych w ŁKS zajmuje Maciej Radaszkiewicz (3 gole). Za jego plecami jest czterech graczy, z dwoma trafieniami na koncie – Stipe Jurić, Piotr Janczukowicz, Antonio Dominguez i Maciej Wolski.

Strzelcy bramek dla ŁKS w meczach ligowych:

Pirulo – 5

Maciej Radaszkiewicz – 3

Stipe Jurić, Piotr Janczukowicz, Antonio Dominguez, Maciej Wolski – 2

Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Mikkel Rygaard – 1

+ gol samobójczy (Ivan Hladik – Puszcza Niepołomice)

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport