Znamy kolejne rywalki „Wiewiór” w Pucharze CEV! Kierunek – Chorwacja

Jeszcze nie opadł pył po kolejnej batalii ełkaesianek w Pucharze CEV, a już mogą analizować swoje kolejne rywalki. Tym razem będzie to chorwacki zespół Mladost Zagreb!

W tegorocznej edycji Pucharu CEV, „Wiewiórom” przyszło mierzyć się już z węgierskim Swietelskym Békéscsaba oraz hiszpańskim CV Gran Canaria. Teraz w ćwierćfinale europejskich rozgrywek kolejnymi przeciwniczkami łodzianek będą Chorwatki z Mladostu Zagrzeb. W drodze do 1/4 Pucharu najpierw pokonały bośniacki UOK Banjaluka Volley (zagrzebianki nie straciły z nimi ani jednego seta), a następnie wygrały walkowerem dwumecz ze szwajcarskim TS Volley Düdingen (Szwajcarki musiały wycofać się z rozgrywek ze względu na restrykcje związane z COVID-19).

Zagrzebianki są obecnymi mistrzyniami chorwackiej Superligi, a w bieżącej kampanii także sobie dobrze radzą. Aktualnie są wiceliderkami tabeli – po 9 spotkaniach zebrały 26 punktów, utrzymując bliski dystans do aktualnych liderek – OK Marina Kaštela.

Fot. Pilot08