KibicePiłka Nożna

List otwarty do Wojewody Pana Tobiasza Bocheńskiego ws. obecności fanów ŁKS-u na 65. derbach Łodzi.

8. września 2020 roku przedstawiciele kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego napisali również list otwarty do Wojewody Łódzkiego Pana Tobiasza Bocheńskiego ws. obecności fanów ŁKS-u na 65. derbach Łodzi.

Oto pełna treść listu:

 

Szanowny Panie Wojewodo!

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego z wielką radością przyjęli ruch Polskiego Związku Piłki Nożnej z 7 września, który pozwolił klubom m.in. rodzimej I ligi na przyjmowanie kibiców gości podczas spotkań piłkarskich. To konieczny krok w kierunku powrotu futbolu do pełnej normalności, której nie udałoby nam się przywrócić bez najbardziej oddanych fanatyków, oglądających mecze swojej drużyny nawet setki kilometrów od miejsca zamieszkania.

Decyzja PZPN-u musi spotykać się ze zrozumieniem i zadowoleniem wszystkich fanów piłki nożnej, niezależnie od wykonywanej funkcji. Jesteśmy przekonani, że w tym gronie jest również wojewoda łódzki, na którego terenie siedzibę mają dwa zasłużone kluby, tworzące najbardziej spektakularne derbowe widowiska w całym polskim futbolu.

Dlatego też liczymy, że na drodze do udanego derbowego spotkania nie stanie decyzja podjęta w zupełnie innych okolicznościach, zwłaszcza epidemicznych. Rozumiemy, że w ślad za Wydziałem Dyscypliny wojewoda był zmuszony zamknąć trybuny B i D na stadionie przy al. Piłsudskiego. Natomiast pamiętajmy, że w chwili podejmowania decyzji, ta kara obejmowała wyłącznie fanów Widzewa. Dziś, w świetle uchwały PZPN-u z 7 września, kara najmocniej uderza w nas, sympatyków Łodzkiego Klubu Sportowego, którzy bez żadnej winy zostali ukarani w najgorszy możliwy sposób – pozbawieniem możliwości obejrzenia meczu derbowego z trybun.

Apelujemy do wojewody, który już wielokrotnie udowadniał, że losy łódzkiej piłki nie są mu obojętne, o ponowne przemyślenie decyzji dotyczącej spotkania zaplanowanego na 16 września. Jesteśmy pewni, że intencją wojewody nie było zamknięcie sektora gości, który jeszcze przedwczoraj i tak pozostawał zamknięty decyzjami PZPN-u, więc nie ma żadnego powodu, by utrzymywać to postanowienie teraz, gdy piłkarskie instytucje nie widzą przeszkód w przyjmowaniu fanów gości na meczach I ligi.

Pomimo licznych animozji, w tej kwestii zgodni są kibice, działacze czy piłkarze obu klubów: prawdziwe derby to te, w których na stadionie zasiadają fanatycy z obu stron miasta. Wobec nowych okoliczności prawnych, wobec otwarcia sektorów gości, apelujemy do wojewody oraz do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, by spod kary zamknięcia trybuny B stadionu przy al. Piłsudskiego wyłączyć znajdujący się w sąsiedztwie tej trybuny sektor gości. Tylko w ten sposób sukces, jakim jest decyzja PZPN-u z 7 września, nie zostanie zmarnowany. Tylko w ten sposób derby będą mogły uzyskać godną oprawę.

Łódź oraz oba łódzkie kluby na to zasługują. Na przeszkodzie stoją jedynie decyzje podejmowane w zupełnie innych okolicznościach, związanych z pandemią koronawirusa. PZPN, poszczególne kluby oraz cała polska piłka przeszła w 2020 roku przez piekło. Nie pozwólmy, by to piekło pochłonęło również najlepsze polskie derby.

 

Z szacunkiem
Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119