Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy przed meczem w Radomiu: Radomiak w środę bez podstawowych obrońców

Radomiak Radom do najbliższego spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym przystąpi bez dwóch podstawowych bocznych obrońców. Artur Bogusz i Damian Jakubik będą musieli odpokutować za nadmiar kartek w tym sezonie. W ŁKS-ie nikt z tego powodu pauzować nie będzie.

Były zawodnik biało-czerwono-białych w ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec prowadzonym przez Kazimierza Moskala otrzymał czwarte „żółtko” i tym samym nie zagra przeciwko swoim byłym kolegom z zespołu. Z kolei Damian Jakubik w 62 minucie spotkania z sosnowiczanami został ukarany przez sędziego bezpośrednią czerwoną kartką. Ich nieobecność będzie dla trenera Dariusz Banasika sporym kłopotem. Bogusz zagrał w tym sezonie we wszystkich 11 spotkaniach, a Jakubik wystąpił w dziewięciu i zdobył jednego gola. Drugie trafienie dołożył w Pucharze Polski.

Spora grupa zawodników z Radomia jest zagrożona kolejnym kartonikiem, który wykluczy ich z następnego meczu. Wśród tych graczy są: Mateusz Cichocki, Damian Gąska i Mateusz Lewandowski. 

W ŁKS-ie żaden z graczy nie musi pauzować w środę, ale na kolejne upomnienie musi uważać Pirulo. Hiszpan w tym sezonie był już trzykrotnie karany „żółtkiem” przez arbitrów.

Żółte kartki w ŁKS-ie w tym sezonie: 

4 – Maciej Dąbrowski

3 – Pirulo (zagrożony)

2 – Michał Trąbka, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Samu Corral, Dragoljub Srnić

1 – Adrian Klimczak, Maciej Wolski, Łukasz Sekulski, Jakub Tosik, Przemysław Sajdak