Ostatni turniej towarzyski za Wiewiórami

Przez trzy ostatnie dni Łódź Sport Arena była areną zmagań najlepszych siatkarek w Polsce. W ostatnim turnieju „Commercecon Cup” przed startem nowego sezonu wzięły udział cztery zespoły, a tym najlepszym okazał się Chemik Police.

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego w nienajlepszych nastrojach kończyły turniej, którego były gospodyniami. Podopieczne trenera Marka Solarewicza uległy swoim rywalkom we wszystkich trzech rozegranych spotkaniach i zakończyły rywalizację na ostatnim miejscu.

Tryumfatorkami turnieju okazały się siatkarki czwartej drużyny poprzedniego sezonu – Chemika Police. Policzanki na drodze do zwycięstwa pokonały kolejno: ŁKS 3:0; Radomkę 3:1 oraz Budowlanych 3:1. Na drugim miejscu uplasowały się zwyciężczynie pierwszych w tym sezonie derbów Łodzi – Budowlani Łódź. Podopieczne trenera Krzyształowicza przegrały tylko jeden, ostatni mecz. Po drugiej stronie barykady stała Radomka Radom, która z jednym zwycięstwem na koncie domknęła podium łódzkiej imprezy.

Pod względem organizacyjnym turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Organizator wydarzenia – ŁKS Commercecon Łódź, wraz ze swoimi partnerami, dla zgromadzonych w łódzkiej hali kibiców przygotowali szereg niespodzianek. Już w piątek widzowie mogli skosztować napoju jednego z partnerów turnieju – Red Bulla – a przez wszystkie trzy dni imprezy każdy, kto zdecydował się przyjść do Łódź Sport Areny mógł z niej wyjść bogatszy o karnet na siłownię Fit Fabric!

Tyle o sparingowych emocjach. Już w najbliższą niedziele czeka nas oficjalna inauguracja nowego sezonu. W Kaliszu w pojedynku o Superpuchar Polski zmierzą się zdobywczynie Pucharu Polski – Grupa Azoty Chemik Police – oraz mistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Mecz rozpocznie się 6 października o 17:30, a rozegrany zostanie w Arenie Kalisz.

Końcowe zestawienie turnieju Commercecon Cup 2019:

  1. Grupa Azoty Chemik Police
  2. Grot Budowlani Łódź
  3. E.Leclerc Radomka Radom
  4. ŁKS Commercecon Łódź

MVP turnieju: Wilma Salas (Chemik Police)