Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Z obozu rywala: Warta Poznań

W naszym cyklu „Z obozu rywala”, porozmawialiśmy z dziennikarzem Radia Afera, Meczyków i pracownikiem biura prasowego Warty Poznań, Piotrkiem Przyborowskim, który opowiedział nam o nastrojach panujących w Warcie Poznań, przed piątkowym starciem na Stadionie Króla. 

Jakie jest nastawienie w Warcie przed meczem z ŁKS?

– Warta przystąpi do tego spotkania bardzo zmotywowana. Jesteśmy po dość średnim meczu z Cracovią, w którym nie stworzyliśmy sobie zbyt dużo okazji pod bramką „Pasów”. Dlatego właśnie jestem przekonany, że trener Dawid Szulczek wraz ze swoim sztabem szkoleniowym przygotują na piątek wyjątkowy plan. Dotychczasowe mecze wyjazdowe z udziałem „Zielonych” dostarczyły sporych emocji, ale dotychczas brakowało w nich zwycięstw. Dlatego wszyscy chcieliby zdobyć pierwsze wyjazdowe trzy punkty właśnie w piątkowy wieczór w Łodzi.

Jaka jest najsilniejsza strona Warty?

– Najsilniejszą stroną Warty jest charakter. Nasz budżet należy do najmniejszych w całej lidze, a mimo to co roku klub jest daleki od walki o utrzymanie do samego końca. Pod wodzą trenera Dawida Szulczka drużyna jest świetnie zorganizowana, co mimo stosunkowo wąskiej kadry pozwala osiągać jej naprawdę przyzwoite wyniki.

Który zawodnik Warty jest obecnie w najwyższej formie?

– Nie chciałbym wyróżniać żadnego z zawodników, bo wszystkich bardzo cenię. Na pewno widać, że w pierwszych meczach nowego sezonu bardzo dojrzałą grę jak na swój wiek zaprezentował Kajetan Szmyt. Ten dynamiczny skrzydłowy wraz ze swoim przyjacielem Maciejem Żurawskim stanowią niesamowicie niebezpieczny duet dla rywali. Ciekawie do zespołu wprowadził się również inny młody Polak, Filip Borowski. Myślę, że to na nich warto zwrócić uwagę w piątek.

Czego lub kogo najbardziej Warta może się obawiać w grze ŁKS-u?

– ŁKS jako beniaminek oczywiście staje przed wielkim wyzwaniem tego, by nie powtórzyć losów innych zespołów, które wchodziły do ligi i szybko z niej spadały. Póki co w meczach drużyny Kazimierza Moskala w obecnych rozgrywkach sędziowie pokazują sporo kartek, zwłaszcza tych czerwonych. Na pewno możemy więc liczyć na ostrą grę ze strony ŁKS-u, a przy wąskiej kadrze Warty to nie jest dla nas najkorzystniejsza sytuacja.

Jakiego składu Warty się spodziewasz?

– Nie chciałbym przewidywać wyjściowej jedenastki, by nie zepsuć planu naszego trenera na to spotkanie.

Jaki wynik typujesz?

– Chciałbym, by Warta odniosła drugie ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie. „Zielonych” zdecydowanie jest na to stać. W naszych dotychczasowych meczach w obecnych rozgrywkach padało sporo goli, więc liczę na to również w meczu z ŁKS-em. Obstawiam 3:1 dla Warty.

Pierwsze skojarzenie, gdy pomyślisz o meczu Warta – ŁKS?

– To mecz dwóch bardzo zasłużonych dla polskiego futbolu klubów, które w minionych dekadach musiały mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Mam nadzieję, że tak jak Wasz stadion został już oddany do użytku, tak i my wkrótce będziemy mogli zaprosić Was na domowy mecz w Poznaniu – nie tylko przy okazji Derbów.

Śledź naszego gościa na Twitterze!

Piotrek Przyborowski (Radio Afera, Meczyki.pl, biuro prasowe Warty Poznań)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119