Pierwsza porażka w sezonie… Radomiak – ŁKS 1:0

W zaległym meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u po fatalnym widowisku ulegli Radomiakowi Radom 0:1. Dla Ełkaesiaków była to więc pierwsza zanotowana w tym sezonie porażka.

Po kilku meczach z eksperymentami kadrowymi trener Wojciech Stawowy mógł w końcu odetchnąć z ulgą. Wszystko to za sprawą powracających do gry Macieja Dąbrowskiego oraz Maksymiliana Rozwandowicza, którzy z miejsca wskoczyli do wyjściowego składu.

Od pierwszych akcji spotkania, dość niespodziewanie, stroną dominującą na boisku byli piłkarze z Radomia. Gospodarze byli w stanie wykreować sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do bramki ŁKS-u.

Po wybudzeniu się z chwilowego letargu swoją grę rozpoczęli Ełkaesiacy. Podopieczni Wojciecha Stawowego potrzebowali chwili, żeby wejść na optymalne obroty, jednak gdy to już się stało, pole karne Radomiaka zostało oblężone.

Najbliżej zdobycia bramki jeszcze w pierwszej minucie meczu był Adrian Klimczak. Obrońca Ełkaesiaków oddał dość kąśliwy strzał z lewego skraju boiska, jednak piłka zamiast wpaść do siatki, zatrzymała się na słupku.

Trzeba jednak otwarcie przyznać, że oba zespoły nie stworzyły dość dobrego widowiska. W głównej mierze gra toczyła się w środku boiska, czasami dochodząc do pól karnych, a dodając do tego sporą ilość fauli wychodzi nam obraz tego spotkania. Nic więc dziwnego, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dużo więcej nie działo się również w drugiej części gry. Smutna wymiana piłek przyniosła jednak pierwszy celny strzał Ełkaesiaków w tym meczu. Dla równowagi i Radomiak zaliczył jedno uderzenie w światło bramki, a to wszystko w zawrotne 80 minut spotkania.

Pierwsza, a zarazem i ostatnia, bramka spotkania przyszła dopiero na pięć minut przed jego zakończeniem. Na nieszczęście dla Ełkaesiaków, jej zdobywcą został Leandro, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Macieja Dąbrowskiego.

Najbliższe spotkanie Rycerze Wiosny rozegrają dość szybko, bo już za 4 dni. W najbliższą niedzielę Ełkaesiacy podejmą na własnym stadionie Puszczę Niepołomice.

Radomiak Radom – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Leandro 85′ (k)

Radomiak Radom: Kochalski – Banasiak, Cichocki, Bodzioch, Świdzikowski – Leandro, Kaput, Karwot, Gąska (86′ Lewandowski), Kozak – Angielski (81′ Podliński)

ŁKS Łódź: Malarz – Dankowski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (46′ Wolski) – Rozwandowicz, Dominguez, Sajdak – Pirulo, Trąbka Corral (71′ Sekulski)