Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Arkadiusz Malarz: Chcemy cieszyć się piłką i zdobywać punkty

Po meczu z Koroną Kielce przed kamerami Polsatu Sport stanął Arkadiusz Malarz. Doświadczony bramkarz był podwójnie zadowolony, ponieważ oprócz trzech punktów zdobytych przez zespół, łodzianie zaliczyli także kolejne czyste konto. Duża zasługa w tym właśnie 40-latka. 

– Gramy o fotel lidera i tego chcemy. Graliśmy zalegle spotkanie, wygraliśmy 2:0 myślę, że zasłużenie. Mieliśmy kilka słabszych momentów, ale generalnie kontrolowaliśmy grę. Cieszy zwycięstwo, cieszą trzy punkty i cieszy 'zero” z tyłu. Gra nam sprawia frajdę i najważniejsze, że zdobywamy punkty. W Ekstraklasie też byliśmy troszkę chwaleni, że gramy fajnie, ale przegrywaliśmy spotkania i spadliśmy. Teraz wyciągnęliśmy wnioski. Ja wiem, że to dopiero początek, ale robimy swoje. Wiemy ile jeszcze przed nami – koncentracja, głowy nisko i trzeba robić swoje. Zawsze tak jest, że jeżeli gra z tyłu jest poukładana to lepiej funkcjonuje cała drużyna. Z przodu chłopaki dają z siebie wszystko i my też z tyłu staramy się robić wszystko co w naszej mocy. Cieszy mnie to, że naprawiliśmy to co nie funkcjonowało w Ekstraklasie. Teraz widać, że zdecydowanie lepiej jest u nas i cieszy każde kolejne spotkanie na „zero” z tyłu – mówił zadowolony kapitan łodzian.

– Cieszę się podwójnie, że jesteśmy zmobilizowani na każde spotkanie i to jest dla nas najważniejsze, żeby każde spotkanie wygrać. Szybko doskakujemy po stracie piłki i zakładamy pressing. To cieszy i róbmy tak dalej. 100% naszej gry będzie osiągnięte gdy awansujemy do Ekstraklasy, bo to jest nasz główny cel. Gramy spotkanie po spotkaniu i do każdego kolejnego się przygotowujemy. Tak na to patrzymy i chcemy cieszyć się piłką oraz zdobywać punkty – zakończył.