Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Koroną Kielce

Ełkaesiacy w środę wygrali zaległe spotkanie z Koroną Kielce 2:0. Po tym spotkaniu łodzianie ponownie zasiedli na fotelu lidera Fortuna I ligi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Uchronił zespół po dwóch uderzeniach Kiełba. W pierwszej połowie świetnie nogami wybronił uderzenie z ostrego kąta, a w drugiej skutecznie interweniował po uderzeniu z rzutu wolnego. Pewny na przedpolu, nie miał żadnych problemów z dośrodkowaniami piłkarzy Korony. W grze nogami również bezbłędny.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,44

Maciej Wolski: Wolski był bardzo aktywny cały mecz. Podchodził wysoko pod defensywę Korony Kielce, kilka razy wstrzeliwując piłkę w pole karne gości. W obronie pewny, nie popełniał błędów i skutecznie wyłączył Jacka Kiełba. Malutki minus można postawić, kiedy wraz z Pirulo nie upilnowali skrzydłowego w pierwszej połowie, a Kiełb stanął oko w oko z Malarzem. Na szczęście dla Maćka, dobrą interwencję zanotował golkiper ŁKS-u.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Carlos Moros Gracia: Kolejny mecz z rzędu w wykonaniu Hiszpana na wysokim poziomie. W pierwszej połowie zaliczył jedną głupią stratę za co dostał burę od trenera Stawowego, ale w ogólnym rozrachunku można jego występ ocenić pozytywnie. Świetnie dyryguje zespołem. Bardzo dobrze rozgrywał piłkę. Łatwo miejsca w składzie Dąbrowskiemu nie odda.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Jan Sobociński: Wiele mądrych decyzji podjętych przez Janka w tym spotkaniu. Dobrze zaasekurował Morosa, gdy ten popełnił bardzo poważny błąd w pierwszej połowie. Świetnie wznawiał grę i potrafił podłączyć się do akcji ofensywnej.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,2

Kamil Dankowski: Dla Dankowskiego było to trzecie spotkanie od pierwszej minuty po okresie przerwy, w tym drugie na lewej obronie. Widać, ze obrońca potrafi podłączyć się do akcji kombinacyjnej, jednak w kluczowym momencie brakuje Dankowskiemu decyzji o dograniu piłki lewą nogą. Kamil mógł zanotować pierwsze trafienie w barwach ŁKS-u, ale Pirulo po doskonałej akcji zdecydował się na strzał, zamiast na podanie do ustawionego przed pustą bramką obrońcy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Jakub Tosik: Dostał szansę w pierwszym składzie pod nieobecność Maksa Rozwandowicza i odpłacił się trenerowi dobrą grą. Zaliczył asystę drugiego stopnia przy pierwszej bramce ŁKS-u. Świetnym podaniem uruchomił Trąbkę. Wyciągnął wnioski z poprzedniego słabszego meczu z Chrobrym i w środę praktycznie nie zaliczał strat. Walczył w środku pola i był ważnym ogniwem w zespole trenera Stawowego.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,87

Antonio Dominguez: W ostatnim czasie jest w świetnej formie. Pokazał po raz kolejny, że jest jednym z najlepszych pomocników w Fortuna I lidze. Kapitalnie odnajduje się w kombinacyjnej grze ŁKS-u. Zaliczył mnóstwo świetnych podań przeszywających obronę Korony. W drugiej połowie fantastycznie zagrał z rodakami na jeden kontakt, ale Pirulo nie trafił do siatki. Dominguez w obecnej formie jest kluczowym piłkarzem w zespole.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,22

Przemysław Sajdak: Po świetnym występie Przemka w meczu z Chrobrym liczyliśmy na kolejne „fajerwerki”. Jednak ten występ był słabszy od tego sprzed kilku dni, co nie oznacza, że Sajdak zagrał złe spotkanie. Często w jego grę wkradała się niedokładność i nonszalancja. Odskakiwała mu piłka i zaliczył kilka niecelnych podań w bardzo prostych sytuacjach, z czego kontry wyprowadzali „Koroniarze”. W związku z kontuzją Gryszkiewicza będzie dostawał kolejne szanse od trenera, który po meczu był zadowolony z jego postawy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Michał Trąbka: Asysta przy golu na 1:0. Michał przytomnie zagrał piłkę do Pirulo, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Starał się być wszędzie, ale został trochę przyćmiony przez świetnie dysponowanego Domingueza. Dobrze rozrzucał piłki. Wydaje się, że Trąbka trochę cierpi na tym, że gra Sajdak za Gryszkiewicza i pomocnik ŁKS musi grać bliżej linii bocznej, co nie do końca mu pomaga w naszej ocenie. Dobrze wychodził do prostopadłych piłek, czego wcześniej tak często nie widywaliśmy.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,2

Pirulo: Świetny występ skrzydłowego ŁKS. Strzelił gola i zaliczył asystę w tym spotkaniu. Hiszpan ma w tym sezonie ligowym już na swoim koncie siedem bramek i cztery asysty, co jest wręcz kosmicznym wynikiem. Aktywny przez całe spotkanie. Kluczowy zawodnik zespołu, a naszym zdaniem piłkarz meczu. Przy bramce świetnie wyprzedził rywala i wbiegł z piłką do siatki. Na 2:0 posłał świetnie otwierające podanie do Corrala. Zabawił się ze swoimi rodakami i był bliski strzelenia drugiego gola, ale piłka po podcince przeleciała tuż obok bramki. Wydaje się, że mógł wtedy wyłożyć piłkę do pustej bramki Dankowskiemu.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Samu Corral: Seria meczów Hiszpana z golem trwa w najlepsze i sięga już trzech spotkań. Z zimną krwią wykończył podanie od Pirulo, trafiając do siatki. Corral zagrał dobre spotkanie, był aktywny i często schodził do drugiej linii, aby rozgrywać piłkę. Powinien mieć na swoim koncie piękną asystę, lecz Pirulo pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W kilku sytuacjach zabrakło go w świetle bramki po dobrych dośrodkowaniach skrzydłowych.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,8

Łukasz Sekulski: Aktywny po wejściu na boisku. Był cały czas pod grą i miał sporo kontaktów z piłką. Bliski zdobycia gola w ostatniej akcji meczu. Oddał też niezły strzał z rzutu wolnego, choć jego pomysł na wykonanie tego stałego fragmentu gry, dobrze przewidział bramkarz Korony Marek Kozioł.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Tomasz Nawotka: Trafił do siatki, lecz niestety ze spalonego. Rozpoczął akcję świetnym przerzutem na lewą stroną do Klimczaka i wbiegł w pole karne. Po dobrym dośrodkowaniu ładnie wykończył akcję. Szkoda, bo ta bramka mogłaby wzmocnić pomocnika ŁKS-u. Był pod grą i nie bał się brać odpowiedzialności na własne barki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,78

Adrian Klimczak: Wszedł na plac gry w 85 minucie, ale w dobrym stylu zaznaczył swój udział w tym spotkaniu. Od kiedy wszedł to większość akcji ełkaesiaków przechodziło lewą stroną. Klimczak grał bardzo wysoko i zaliczył kilka dobrych dośrodkowań. Po jego wrzutce do siatki trafił Nawotka, ale sędzia odgwizdał spalonego. W ostatniej akcji meczu był bliski zaliczenia asysty – niestety Sekulski uderzył wprost w bramkarza.

Ocena: 6

Kelechukwu Ibe-Torti: Nigeryjczyk grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Ocena: brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,33

Wojciech Stawowy: Przeprowadził dwie wymuszone zmiany w pierwszym składzie względem spotkania z Chrobrym. Zaufał Tosikowi, a ten odpłacił mu się dobrą grą. Plan na ten mecz wypalił i ŁKS szybko strzelił gola, co ułatwiło zadanie zespołowi. Widać w grze ełkaesiaków coraz bardziej „tiki-takę”, którą trener bardzo lubi. Trochę zbyt późno wprowadził na murawę Adriana Klimczaka, który po raz kolejny dał świetną zmianę i naszym zdaniem powinien dostawać więcej szans. Mamy nadzieję, że ma pomysł na rotowanie piłkarzami w tym ciężkim okresie.