Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Wygrać i zaprezentować dobry styl. Zapowiedź meczu z GKS-em Jastrzębie

W środę ełkaesiacy rozegrają kolejne spotkanie, w ramach 4. kolejki Fortuna 1. ligi. Na Aleję Unii przyjedzie GKS 1962 Jastrzębie, który w poprzednim sezonie sprawił niespodziankę, wywożąc z Łodzi jeden punkt. Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o 18:00. 

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego udanie rozpoczęli rozgrywki 2021/22. W trzech spotkaniach zgarnęli siedem oczek i plasują się w czołówce Fortuna 1. ligi. Ostatnia wygrana w Niepołomicach nie przyszła biało-czerwono-białym łatwo, ale ostatecznie najważniejsze, że udało się ograć Puszczę.

Najbliższy mecz gracze Kibu Vicuñi rozegrają z drużyną, z podobnej półki. GKS Jastrzębie nie należy do ligowych tuzów, ale potrafi nie jednemu rywalowi przysporzyć problemów. Tak było w miniony weekend kiedy po wyrównanej walce zespół Jacka Trzeciaka uległ Koronie Kielce 1:2. O tym, że zespół ze Śląska jest niewygodnym rywalem przekonał się ŁKS na własnej skórze. W poprzednim sezonie drużyna z Łodzi zremisowała na własnym boisku 1:1, choć przez większość spotkania grała, z przewagą jednego zawodnika. W końcówce tamtej rywalizacji Daniel Rumin zdobył gola z rzutu karnego na wagę punktu, choć kilka minut wcześniej nie wykorzystał jedenastki.

ŁKS jest faworytem tego meczu i to nie podlega żadnej dyskusji. Najważniejsze będzie przełożenie tej przewagi z papieru, na murawę i zgarnięcie trzech punktów, które mogą dać drużynie hiszpańskiego trenera, awans w ligowej tabeli.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):GKS to drużyna, która także lubi mieć wysokie posiadanie piłki. Na trzy spotkania, tylko w pierwszym z Puszczą Niepołomice, ta statystyka wynosiła 50/50, po tym mieli już więcej posiadania piłki niż Stomil Olsztyn, a następnie z Koroną Kielce na wyjeździe. Jest to więc drużyna, która lubi grać, która lubi atakować i to będzie trudne, bo będziemy musieli walczyć z nimi o to posiadanie piłki. Oprócz tego mają dobrych zawodników w ofensywie – Rumina, Ferugę, Kamińskiego – to są piłkarze, którzy dobrze się zaprezentowali w ostatnim spotkaniu z Koroną Kielce.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W dzisiejszym meczu drużynie nie pomogą Ricardinho, Antonio Dominguez, Samu Corral, Nacho Monsalve oraz Kamil Dankowski. W tym tygodniu zgłoszony do rozgrywek został już Jan Sobociński i znajdzie się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Trener gości Jacek Trzeciak, nie będzie mógł skorzystać w Łodzi z Farida Aliego, który powoli wraca do treningów. Pod znakiem zapytania stoją także występy Dominika Kulawiaka oraz Łukasza Zejdlera. 

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS 1962 Jastrzębie będzie transmitowane na platformie IPLA.TVKoszt transmisji to 10 zł, a nadawanie rozpocznie się o 17:50.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Kos (Gdańsk)

Asystenci: Piotr Podbielski, Łukasz Sikora

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Sędziowie VAR: Dominik Sulikowski, Marcin Borkowski

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz – Javi Moreno, Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Pirulo – Stipe Jurić.

GKS: Mariusz Pawełek – Remigiusz Borkala – Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Dawid Witkowski – Daniel Feruga, Michał Kuczałek, Kamil Jadach – Konrad Handzlik, Dariusz Kamiński – Daniel Rumin.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – GKS Jastrzębie:

Kibu Vicuña przed meczem z GKS Jastrzębie

Rywal pod lupą: GKS Jastrzębie

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS Jastrzębie

Historia meczów ŁKS – GKS

Obsada sędziowska meczu ŁKS – GKS

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport