Piłka Nożna

Dominguez rozpoczął strzelanie w nowym sezonie. Jak to wyglądało w poprzednim latach?

Antonio Dominguez strzelił pierwszego gola dla Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2020/21. Postanowiliśmy sprawdzić kto i w jakich okolicznościach trafiał do siatki jako pierwszy we wszystkich sezonach od czasu reaktywacji ŁKS-u.

foto: Cyfrasport – Łukasz Grochala

Sezon 2020/21: I runda Totolotek Pucharu Polski: ŁKS – Śląsk Wrocław 2:2 (karne 4-1), premierowy gol Antonio Domingueza

Pierwszy gol dla ŁKS-u w sezonie 2020/21 został zdobyty już w pierwszym rozegranym spotkaniu. Hiszpański pomocnik zdobył bramkę w nowym sezonie po uderzeniu piłki z rzutu karnego. W polu karnym sfaulowany został Jakub Wróbel, a arbiter po analizie VAR zdecydował się wskazać na „wapno”. Dominguez uderzył pewnie myląc bramkarza Śląska Wrocław.

foto: ŁKS Łódź

Sezon 2019/20: 2 kolejka PKO BP Ekstraklasy: Cracovia – ŁKS 1:2, premierowy gol Łukasza Sekulskiego

ŁKS po siedmiu latach wrócił do Ekstraklasy. W pierwszej kolejce gola ełkaesiakom nie udało się zdobyć, ale w drugiej serii gier już tak. Pierwszym trafieniem w nowym sezonie popisał się Łukasz Sekulski w starciu z Cracovią. Napastnik łodzian wykorzystał kapitalne podanie Daniego Ramireza. To była pierwsza i niestety ostatnia wygrana piłkarzy z Alei Unii w tamtym sezonie na wyjeździe.

foto: ŁKS Łódź

Sezon 2018/19: 1 kolejka Fortuna I ligi: Chrobry Głogów – ŁKS 0:1, premierowy gol Jewhena Radionowa

Po dwóch kolejnych awansach z rzędu łodzianie wrócili do I ligi. W pierwszej kolejce mierzyli się z Chrobrym Głogów na wyjeździe. Jedynego gola w tamtym spotkaniu zdobył Jewhen Radionow. Ukrainiec w 37 minucie sprytnie zachował się w polu karnym gospodarzy i dobił piłkę, która odbiła się od słupka.

foto: Marcin Wojciechowski

Sezon 2017/18: 2 kolejka II ligi: ŁKS – Gwardia Koszalin 1:0, premierowy gol Jewhena Radionowa

ŁKS w sezonie 2017/18 pierwsze trzy mecze ligowe rozegrał na własnym obiekcie. Jednak dopiero w drugiej kolejce podopieczni Wojciecha Robaszka zdołali trafić do bramki rywali. W 62 minucie meczu z Gwardią Koszalin Żenia Radionow wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Widejki i głową skierował piłkę do siatki.

foto: Gazeta Wyborcza

Sezon 2016/17: 2 kolejka III ligi: ŁKS – Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0, premierowy gol Michała Michałka

W drugiej kolejce sezonu 2016/17 ostatnim jak do tej pory w którym łodzianie grali na czwartym poziomie rozgrywkowym pierwsze trafienie zobaczyliśmy w drugiej kolejce. Do Łodzi przyjechał Ruch Wysokie Mazowieckie i został zdemolowany przez biało-czerwono-białych. Premierowego gola w tamtych rozgrywkach dla ŁKS zdobył Michał Michałek. Napastnik wykorzystał dobre zgranie piłki przez Radionowa i pięknym strzałem lewą nogą wpakował piłkę do siatki. Co ciekawe dla Michałka było to jedyne trafienie w barwach klubu z Alei Unii.

foto: Andrzej Staniszewski

Sezon 2015/16: 1 kolejka III ligi: Błękitni Raciąż – ŁKS 1:3, premierowy gol Adama Patory

Sezon 2015/16 łodzianie rozpoczęli od wyjazdowego spotkania z Błękitnymi Raciąż. Niespodzianki nie było i gracze z Alei Unii wygrali 3:1. Strzelanie w tamtym sezonie rozpoczął Adam Patora, który wykorzystał błąd obrońcy i po indywidualnej akcji wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Ówczesne rozgrywki biało-czerwono-biali zakończyli na 6 miejscu w III lidze.

foto: Dziennik Łódzki

Sezon 2014/15: 1 kolejka III ligi: ŁKS – GKP Targówek 1:1, premierowy gol Łukasza Staronia

Po awansie z IV ligi do III, ŁKS w pierwszej kolejce podejmował na własnym obiekcie warszawski GKP Targówek. Mecz ten odbył się bez udziału publiczności. W 56 minucie Łukasz Staroń z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki na 1:0. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, a strzelec bramki zakończył sezon z siedmioma trafieniami.

foto: Dziennik Łódzki

Sezon 2013/14: 3 kolejka IV ligi: ŁKS – Pogoń Zduńska Wola 4:0, premierowy gol Szymona Salskiego

Ełkaesiacy pierwszy mecz w sezonie 2013/14 rozegrali dopiero w trzeciej kolejce. Pierwsze dwa spotkania zostały rozstrzygnięte na korzyść ełkaesiaków po walkowerach, ponieważ Jutrzenka Warta i KS Paradyż zrezygnowali z gry w obawie o przyjazd licznej grupy kibiców z Łodzi. W trzeciej kolejce podopieczni Wojciecha Robaszka wygrali 4:0 z Pogonią Zduńska Wola, a pierwsze trafienie w nowym sezonie zdobył Szymon Salski. Wychowanek ŁKS-u pewnie wykończył kapitalne dośrodkowanie Adriana Kasztelana z rzutu wolnego.