Piłka NożnaTransfery

Oficjalnie: Czwarty transfer ŁKS. Nelson Balongo podpisał kontrakt z „Rycerzami Wiosny”!

Łódzki Klub Sportowy poinformował o pozyskaniu kolejnego nowego zawodnika. Do drużyny Kazimierza Moskala dołączy Nelson Balongo, który od zeszłego tygodnia trenuje z drużyną biało-czerwono-białych.

Środkowy napastnik podpisał z „Rycerzami Wiosny” umowę na najbliższe trzy sezony. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Balongo ma 23 lata i od 2019 roku był graczem pierwszego zespołu VV St.Truiden. W Jupiler Pro League rozegrał 24 spotkania i zdobył dwie bramki. Napastnik trafiał do siatki Anderlechtu Bruksela oraz KAS Eupen. Na boiskach belgijskiej ekstraklasy spędził łącznie 752 minuty. Jego kontrakt z dziewiątym zespołem ubiegłego sezonu wygasa 30 czerwca.

Kongijczyk jest już z drużyną, na obozie w Woli Chorzelowskiej i przygotowuje się do startu nowych rozgrywek. O miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Kazimierza Moskala, będzie rywalizował z Maciejem Radaszkiewiczem oraz Piotrem Janczukowiczem.

Nelson Balongo jest wychowankiem akademii Standardu Liege. W 2013 roku trafił do juniorów VV St. Truiden. Cztery lata później na rok przeniósł się do portugalskiej Boavisty Porto, ale po roku wrócił do Belgii. Od trzech sezonów znajdował się w kadrze pierwszego zespołu VV St. Truiden. 23-latek w przeszłości występował też w młodzieżowej reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga. W 2019 roku został powołany do seniorskiej kadry „Lampartów” na mecze towarzyskie z Gabonem i Gambią, ale nie doczekał się debiutu. Gracz ma też obywatelstwo belgijskie, a więc nie będzie zajmował miejsca dla zawodnika spoza Unii Europejskiej.

Nowy napastnik ŁKS-u jest czwartym nowym piłkarzem, pozyskanym przez klub w letnim okienku transferowym. Wcześniej na Aleję Unii trafili: Bartosz Biel, Dawid Kort oraz Władysław Ochronczuk.

Nelson witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia! 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119