NewsPiłka Nożna

Wiemy jak ŁKS będzie przygotowywał się do piłkarskiej wiosny

Po zakończeniu rozgrywek Fortuna 1. Ligi w 2022 roku piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego do końca przyszłego tygodnia będą jeszcze trenować w Łodzi. Później rozjadą się na miesięczne urlopy, a do treningów w klubie powrócą 3 stycznia. Wiemy już, że podopieczni trenera Moskala do rundy wiosennej będą szykować się w Turcji, jednak tym razem nie w dobrze znanym im ośrodku w Side.

Piłkarską jesień, po dwóch tygodniach treningów w klubie, zwieńczy wyjazdowy sparing z Polonią Piotrków Trybunalski (26 listopada). Później zawodnicy otrzymają miesiąc urlopu, choć na ostatnie dwa tygodnie otrzymają od sztabu szkoleniowego rozpiskę indywidualnych treningów.

Powrót do zajęć w klubie został zaplanowany na 3 stycznia. Na początku roku ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach i rozegrają trzy sparingi – ze Świtem SkolwinPogonią Siedlce, zaś ostatni sparingpartner jeszcze nie został ogłoszony.

24 stycznia Rycerze Wiosny” wyruszą na dwunastodniowe zgrupowanie w Turcji. Tym razem spędzą je nie w Side, a w Antalyi, która jest popularną wśród polskich klubów lokacją na zimowe zgrupowania. W tym czasie łodzianie rozegrają trzy mecze sparingowe (klub oczekuje na potwierdzenie terminów oraz rywali).

Po 4 lutego podopieczni trenera Kazimierza Moskala rozpoczną w Łodzi ostatni etap przygotowań do piłkarskiej wiosny. Inaugurację wiosennej części rozgrywek na zapleczu ekstraklasy zaplanowano na weekend 11-12 lutego i wtedy też zmierzymy się na stadionie Króla z GKS-em Tychy. Już dziś można zarezerwować sobie miejsce na ten mecz, zakupując online karnet na rundę wiosenną (bilety.lkslodz.pl).