Trzy punkty to obowiązek! Zapowiedź meczu z Górnikiem Polkowice

Kolejny mecz i kolejna szansa na trzy punkty. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę zmierzą się na Stadionie Króla, z Górnikiem Polkowice. Biało-czerwono-biali są faworytem tego meczu, ale już nie raz outsider stwarzał ŁKS-owi poważne problemy. Tym razem nie ma miejsca na potknięcie i liczymy na komplet kibiców na stadionie oraz trzy punkty „Rycerzy Wiosny”.

Dzisiejsze spotkanie, choć z ostatnią drużyną w tabeli, może okazać się kluczowe dla postawy Ełkaesiaków do końca tej rundy. Po przerwie w rozgrywkach ligowych wydaje się, że ŁKS zaczyna lepiej grać – z Arką Gdynia mogliśmy zobaczyć „Rycerzy Wiosny” cofniętych i mocno naciskanych przez rywali, ale osiągnęli swój cel. Z Widzewem biało-czerwono-biali pokazali, że potrafią zagrać świetne spotkanie w ofensywie, mimo ostatecznego podziału punktów w 67. Derbach Łodzi. Teraz, po wymagających meczach z czołówką muszą pokazać pełnię swoich możliwości w meczu z beniaminkiem, wszak nie od dziś wiadomo, że najłatwiej zgubić punkty z takimi zespołami. Piłkarze ŁKS-u, jeśli chcą dalej liczyć się w walce o awans muszą teraz bezlitośnie wykorzystywać błędy rywali, samemu ich nie popełniając i zainkasować trzy punkty. Wygrana w dzisiejszym meczu może napędzić podopiecznych Kibu Vicuñi i pozwolić im wskoczyć na pozytywną falę, która poniesie ich ku kolejnym zwycięstwom.

Dla Górnika Polkowice każdy mecz w I Lidze wydaje się być grą o życie i byt ligowy. Do tej pory polkowiczanie wygrali tylko jedno spotkanie i zajmują ostatnie miejsce w tabeli, choć nie brakuje im wiele, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Na nieszczęście Ełkaesiaków, Górnik pokazał, że umie urwać punkty zespołom z góry tabeli – wygrali z Arką Gdynia oraz zremisowali z Koroną Kielce Odrą Opole. Na murawę stadionu im. Władysława Króla nie wyjdzie w zielono-czarnych barwach Mateusz Piątkowski. Mimo 36 lat w metryce, to najgroźniejszy strzelec drużyny z Polkowic, który w tym sezonie już sześciokrotnie trafił do bramki rywali, więc Górnik będzie grał bez kluczowego zawodnika.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):Górnik punktował w ośmiu meczach. Jeden wygrał i siedem zremisował. W pierwszej lidze każdy mecz jest trudny, dlatego musimy być maksymalnie skoncentrowani. Każdy mecz, także ten, musimy traktować jak finał, jak najważniejsze spotkanie. Przed meczem nie ma znaczenia, czy grasz z liderem jak tydzień temu, czy z drużyną z osiemnastego miejsca. Jeśli zrealizujemy swoje zadania i zachowamy koncentrację, zbliżymy się do zdobycia trzech punktów. Wszystko zależy od nas.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 14. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie ŁKS-u, z powodu kontuzji nie zobaczymy w sobotę, Marka Kozioła, Piotra Janczukowicza, Kamila Dankowskiego i Michała Trąbki. Za czerwoną kartkę w meczu derbowym musi pauzować Ricardinho. Pod znakiem zapytania stoją występy Macieja Dąbrowskiego i Jakuba Tosika, którzy ostatnio mieli problemy zdrowotne.

Górnik Polkowice przyjedzie do Łodzi osłabiony brakiem Mateusza Piątkowskiego. Doświadczony napastnik w miniony weekend otrzymał czerwoną kartkę za faul na bramkarzu Korony Kielce i musi pauzować. Reszta graczy jest do dyspozycji trenera Pawła Barylskiego.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Polkowice będzie transmitowane wyłącznie na platformie Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Krasny (Kraków)

Asystenci: Marcin Ciepły, Katarzyna Wójs

Sędzia techniczny: Włodzimierz Bartos

Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Arkadiusz Wójcik

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz – Maciej Wolski, Antonio Dominguez, Mikkel Rygaard, Pirulo – Maciej Radaszkiewicz.

Górnik: Marcin Furtak – Karol Fryzowicz, Paweł Kucharczyk, Mateusz Magdziak, Marek Opałacz – Maciej Bancewicz, Maciej Pałaszewski, Bruno Żołądź, Mariusz Szuszkiewicz, Kajetan Szmyt – Eryk Sobków.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Górnik

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Górnik

Historia meczów ŁKS – Górnik

Sytuacja kadrowa przed meczem z Górnikiem