Historia meczów: Z Górnikiem Polkowice po raz 13!

W najbliższą sobotę, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podejmą na Stadionie Króla, Górnik Polkowice. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn od ponad dziesięciu lat.

Lepszym bilansem przed sobotnim starciem na Stadionie Króla mogą się pochwalić zawodnicy ŁKS-u, którzy wygralispotkań. Polkowiczanie byli lepsi 2 razy, z kolei 5 meczów, zakończyło się podziałem punktów. Na korzyść ełkaesiaków jest również bilans bramkowy (12-8).

Ostatni raz ŁKS grał z Górnikiem w sezonie 2010/11, który zakończył się awansem biało-czerwono-białych do Ekstraklasy. W Łodzi było 1:0 po trafieniu Marcina Smolińskiego, a w Polkowicach drużyny podzieliły sie punktami (1:1).

Drużyna z alei Unii pozostaje niepokonana w sześciu meczach z Górnikiem i nigdy łodzianie nie przegrali z tym rywalem na własnym boisku.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Górnik Polkowice

Mecze: 12

Wygrane ŁKS: 5

Remisy: 5

Wygrane Górnika: 2

Bramki: 12-8 na korzyść ŁKS

Foto: Krzysztof Szymczak

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z Górnikiem Polkowice:

11 maja 2011: I liga

Górnik Polkowice – ŁKS 1:1

Bramki: Mróz 10′ – Kaczmarek 42′

Skład ŁKS: Wyparło – Klepczarek, Łabędzki, Woźniczka, Kaczmarek – Kosecki (Smoliński 62′), Kłus, Mączyński, Romańczuk, Bykowski – Mięciel (Kujawa 75′).

9 października 2010: I liga

ŁKS – Górnik Polkowice 1:0

Bramka: Smoliński 76′

Skład ŁKS: Wyparło – Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Woźniczka (Mowlik 32′) – Pawlak (Kujawa 46′), Kłus, Mączyński, Smoliński (Golański 90′), Romańczuk – Mięciel.

7 kwietnia 2006: II liga

Górnik Polkowice – ŁKS 0:0

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Leszczyński, Łabędzki – Kęska (Rozkwitalski 74′), Dzikia, Niżnik (Mężyk 30′), Madej (Kłus 71′), Mysona – Sypniewski.

27 sierpnia 2005: II liga

ŁKS – Górnik Polkowice 2:0

Bramki: Sypniewski 33′, Sotirović 90′

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Kościuk, Radunović – Piątkowski, Kłus, Byrkaniczkow (Sotirović 83′), Leszczyński, Mysona – Sypniewski.

20 kwietnia 2005: II liga

Górnik Polkowice – ŁKS 1:2

Bramki: Witkowski 3′ – Sypniewski 6′, Łakomy 66′

Skład ŁKS: Wyparło – Golański, Leszczyński, Sierant, Kłus – Łakomy, Łochowski (Wodniok 89′), Niżnik, Mysona (Centkowski 76′) – Nuckowski, Sypniewski.

Foto: 400mm.pl

Strzelcy wszystkich 12 goli dla ŁKS-u, w dotychczas rozegranych 12 potkaniach z Górnikiem Polkowice w lidze:

2 – Maciej Nuckowski, Igor Sypniewski

1 –  Adam Grad, Rafał Dopierała, Rafał Niżnik, Marcin Wachowicz, Robert Łakomy, Vuk Sotirović, Marcin Smoliński, Marcin Kaczmarek

Foto: Krzysztof Szymczak