Tomasz Salski: Będziemy analizować przydatność Guimy dla drużyny

Podczas ostatnich dwóch okienek transferowych na tapet jak bumerang wracał temat wypożyczonego z Łódzkiego Klubu Sportowego Ricardo Guimy. Podczas posezonowej konferencji prasowej prezes Tomasz Salski ponownie odniósł się do tematu, wyjaśniając jak przyszłość czeka Portugalczyka. 

O sytuacji Guimy: 

Na dzisiaj ma się stawić w Łodzi, mamy zadecydować o dalszych jego losach dlatego, że musimy mieć świadomość, że Guima ma cały czas ważny kontrakt. Ten kontrakt się przedłuża w momencie, kiedy go wypożyczamy. Będziemy to analizować pod kątem jego przydatności dla drużyny, ale też pod kątem takim czy Guima chce być w Łodzi. Wyznajemy zasadę, że nie będziemy kogoś mocno na siłę przymuszać. Ale kluczem do tego wszystkiego jest jego forma sportowa i jak będzie wyglądał. Podejrzewam, że przejdzie badania, będziemy tutaj analizować to wszystko, ale to już pozostawię nowemu trenerowi i jego współpracownikom. 

O tym czy trener z tego samego kręgu kulturowego pomoże mu się zaaklimatyzować w Łodzi: 

– Czas okaże. Na pewno będą rozmawiać, na pewno będą to analizować. To nie są rzeczy, o których, przynajmniej w ŁKS-ie, ja decyduję. Dopiero po decyzji sztabu, dyrektora sportowego mam ten przywilej, że naciskam enter, aczkolwiek zawsze czekam na ich opinię.