Piłka NożnaRezerwy

Porażka rezerw w pierwszym sparingu

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w pierwszym meczu kontrolnym przed startem sezonu przegrali ze Zjednoczonymi Stryków 4:2, choć po pierwszej połowie prowadzili 2:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy gości po trafieniu Konrada Bełdzińskiego głową, poprzedzonym bardzo dobrą wrzutką z lewej strony.

Ełkaesiacy wyrównali za sprawą Jakuba Pieli, który dobił futbolówkę po uderzeniu jednego z kolegów z zespołu. Przed przerwą podopieczni Marcina Pogorzały wyszli na prowadzenie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił bramkarz Zjednoczonych i w sytuacji sam na sam znalazł się Artur Sójka. Pomocnik ŁKS-u nie miał problemu z trafieniem do siatki.

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu łodzian i na przerwę zeszli z zasłużonym prowadzeniem. Szczególnie imponująco wyglądał środek pola ełkaesiaków złożony z trójki: Piotr Tazbir, Artur Sójka i Mateusz Jaszczak.

W drugiej odsłonie ŁKS grał dużo słabiej i stracił aż trzy bramki. Najpierw zespół ze Strykowa strzelił gola po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego, a następnie po rzucie karnym (faulował Herman). Pod koniec meczu Zjednoczeni trafili jeszcze raz do siatki młodych ełkaesiaków. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały dla przyjezdnych ze Strykowa, ale nie udało im się wykorzystać drugiej jedenastki (słupek).

Warto również wspomnieć, że w barwach Zjednoczonych Stryków na murawie pojawił się były piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego Marcin Zimoń, który jest kapitanem swojego zespołu.

Kolejny sparing rezerwy ŁKS-u rozegrają już w najbliższą sobotę z Borutą Zgierz.

ŁKS II Łódź – Zjednoczeni Stryków 2:4 (2:1)

Bramki: Piela, Sójka – Bełdziński 2, Pabjańczyk, Kamańczyk.

Skład ŁKS-u: Snochowski (Arndt 46′) – Pietrzak (Cieślik 46′), Lamprycht (Dembiński 46′), zawodnik testowany (Lebkuchen 46′), Białousko (Lasota 46′) – Tazbir (Lipień 35′ Czypicki 60′) – Sójka (Herman 46′), Jaszczak (Grzejdziak 46′) – Piela (Podlecki 46′), Górecki (Olowo 46′) – Piotrowski (Gmosiński 46′).