Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Kolejny talent z Lechii Gdańsk dołączy do ŁKS

Według naszych informacji Łódzki Klub Sportowy niebawem wzmocni kolejny młody utalentowany zawodnik. Kontrakt z klubem w niedalekiej przyszłości ma podpisać ofensywny pomocnik Lechii Gdańsk Piotr Gryszkiewicz. 

Gryszkiewicz ma 19 lat i może występować na kilku pozycjach w ofensywie. Nominalnie jest ofensywnym pomocnikiem, ale z powodzeniem może grać także jako skrzydłowy lub napastnik. Jego atutami są wszechstronność, pracowitość na boisku oraz zmysł do gry kombinacyjnej. W zakończonym niedawno sezonie występował w IV-ligowych rezerwach Lechii, notując 19 występów, w których siedmiokrotnie trafiał do siatki rywali. Na placu gry spędził w lidze 1283 minuty. W 2018 roku napastnik wystąpił w dwóch spotkaniach towarzyskich reprezentacji Polski do lat 18 z Macedonią. W ciągu ostatnich sezonów piłkarz bardzo często był zapraszany przez Piotra Stokowca na treningi pierwszej drużyny Lechii.

Działacze Łódzkiego Klubu Sportowego starali się pozyskać Gryszkiewicza już zimą, ale ostatecznie do finalizacji transferu nie doszło. Teraz obie strony wróciły do rozmów i przenosiny młodzieżowca do Łodzi wydają się być kwestią czasu.

Przypomnijmy, że wcześniej identyczną ścieżką podążył Marcel Wszołek, który jeszcze kilka tygodni temu występował z Gryszkiewiczem w jednym zespole.

Po ostatnich ruchach transferowych ŁKS-u można dostrzec, że łodzianie chcą stawiać na utalentowaną młodzież. W ciągu kilku ostatnich dni kontrakty z klubem podpisali Michał Kot (Wisła Kraków), Julian Mordasiewicz (UKS SMS Łódź) i wspomniany wyżej Wszołek.

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt

Foto: Grzegorz Radtke


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119