Zapowiedź: Wisła Płock – ŁKS Łódź

Przed zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego zostało jeszcze pięć spotkań o honor w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszym z nich podopieczni Wojciecha Stawowego zmierzą się w Płocku z miejscową Wisłą. Początek spotkania dziś o godzinie 15:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

Po spadku łodzian z PKO BP Ekstraklasy w tym sezonie została im już tylko gra o honor i zachowanie twarzy. Drużyna ostatnio przegrywa wszystko co się da i w sobotę ma pierwszą z pięciu szans na choćby minimalną rehabilitację. Łodzianie w Płocku zagrają z Wisłą, która także ma swoje problemy. Płocczanie od startu rundy wiosennej w lutym wygrali tylko jedno spotkania podobnie jak ŁKS.

Wisła zagra w tym meczu z pewnością o pełną pulę, która może wyłączyć podopiecznych Sobolewskiego z grona drużyn walczących o utrzymanie i zapewnić praktycznie pewny byt w Ekstraklasie na przyszły sezon.

W drużynie ŁKS może dojść do sporych zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Stawowy przed meczem wyznał, że chce potraktować pozostałe pięć meczów jako początek okresu przygotowawczego na nowy sezon i zdecydował, że będzie wystawiał tych zawodników, którzy nadal chcą biegać w koszulce z przeplatanką w Fortuna 1 lidze.

Wypowiedzi trenerów

Radosław Sobolewski: – Znamy przyczyny porażek w spotkaniach z Koroną i Śląskiem oraz remisu z Arką. Spotkanie z ŁKS-em to osobna historia i nie chciałbym łączyć tych wątków. Mamy świadomość, że wspólnie przeżywamy bardzo trudny czas, natomiast nigdy wcześniej podczas tych rozgrywek nie potrzebowaliśmy domowego wsparcia jak teraz. Mocno na to liczymy i chcemy się odwdzięczyć tym, że zdobędziemy upragnione trzy punkty.

Wojciech Stawowy: – Mamy świadomość tego, że przed nami bardzo ciężki, przyszły sezonu, bo będziemy chcieli od razu, po roku czasu wrócić do ekstraklasy. Taki cel już jest postawiony przede mną i przed zespołem. Dlatego do tego sezonu musimy przygotowywać się już, żeby nie tracić czasu. Każda jednostka treningowa i te pięć spotkań w ekstraklasie, które pozostały nam do rozegrania to ten czas, który trzeba spożytkować optymalnie. Dlatego ja będę już zespół pod kątem nowego sezonu. Po to, żeby maksymalnie wykorzystać czas.  Zawsze, przed każdym meczem mamy przeanalizowanego każdego rywala. Nie inaczej jest w przypadku Wisły Płock. Wiemy, jakim dużym potencjałem, jeżeli chodzi o dośrodkowania dysponuje Dominik Furman. Oczywiście przy stałych fragmentach gry musimy być bardzo czujni. Musimy być bardzo skoncentrowani, żeby ten atut Wisły nie sprawił, że będziemy musieli wyciągać piłkę z siatki. Bardzo bym tego nie chciał. Pracujemy nad tym teraz bardzo.

Wyniki ostatnich spotkań

ost mecze

Tabela grupy spadkowej po 32. kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Wyniki z sezonu zasadniczego

Grafika: 90minut.pl

Historia meczów

Ogólny bilans spotkań ligowych: 14 (4 zwycięstwa ŁKS, 5 remisów i 5 triumfów Wisły, bramki: 16:15 na korzyść płocczan)

Sytuacja kadrowa

W drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego zabraknie kontuzjowanego Dragoljuba Srnicia. Pod sporym znakiem zapytania stoi występ Adriana Klimczaka, który narzeka na uraz stawu skokowego. Nikt z piłkarzy nie musi pauzować za kartki, a zagrożony pauzą jest tylko Ricardo Guima.

Radosław Sobolewski w sobotnim spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Aleksandra Pawlaka, Jarosława Fojuta i Rafała Wolskiego, a występy Torgila Gjertsena, Ciliana Sheridana i Damiana Rasaka są niepewne. Na kartki uważać muszą: Dominik Furman, Maciej Ambrosiewicz, Giorgi Merebashvili, Suad Sahiti, Piotr Tomasik i Alan Uryga.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Wisłą Płock będzie transmitowane na antenie CANAL+SPORT. Początek transmisji o 14:40.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Kobyłka)

Asystenci: Marcin Pierściński, Bolesław Rosa

Sędzia techniczny: Wojciech Myć

Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Listkiewicz

Przewidywane składy

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Cezary Stefańczyk, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Angel Garcia – Dominik Furman, Mateusz Szwoch – Giorgi Merebashvili, Hubert Adamczyk, Piotr Tomasik – Karol Angielski.

ŁKS: Arkadiusz Malarz (średnia ocen ŁKSFANS 4,87) (Dawid Arndt) – Jan Grzesik (4,40), Carlos Moros (4,36), Maciej Dąbrowski (4,0), Jan Sobociński (3,83) – Maciej Wolski (4,57), Przemysław Sajdak (4,25), Michał Trąbka (4,28) – Antonio Dominguez (4,1), Adam Ratajczyk (4,07) – Samu Corral (3,55).