Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pewne zwycięstwo w przedostatnim zimowym sparingu!

Pewnym zwycięstwem nad serbskim rywalem piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyli wtorkowy mecz kontrolny. Rozmiar zwycięstwa mógł być wyższy, jednak dwie bramki łodzian nie zostały uznane.

Pierwsza połowa wtorkowego sparingu pozornie nie obfitowała w bramki. Wynik 0:0 mógł sugerować, że żadna z drużyn nie była w stanie umieścić piłki w siatce. Prawda była jednak zupełnie inna! Młody skrzydłowy ŁKS-u – Adam Ratajczyk pokonał bramkarza rywali, jednak przy jego akcji sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Na pierwszą uznaną bramkę spotkania przyszło nam poczekaj zaledwie do 50 minuty. Nowy napastnik „Rycerzy Wiosny” – Samuel Corral brutalnie wykorzystał błąd obrońców rywala i z bliskiej odległości wbił futbolówkę do siatki.

Hiszpanowi bramki pozazdrościł Maciej Wolski, który wykorzystując dośrodkowanie Jana Grzesika podwyższył prowadzenie łódzkiej drużyny.

Po wejściu na boisko Pirulo widać było dużą aktywność Hiszpana. Już w 81′ pomocnik z Półwyspu Iberyjskiego mógł cieszyć się asystą leży bramce Jakuba Wróbla, jednak ponownie w górę powędrowała chorągiewka arbitra bocznego.

Hiszpański pomocnik w 89′ wziął sprawy w swoje nogi. W standardowy dla siebie sposób Pirulo bardzo efektownie pokonał bramkarza Napredaka ustalając wynik spotkania.

Na tureckich boiskach ełkaesiacy rozegrają jeszcze jedną grę kontrolną. Już w najbliższą środę łodzianie zmierzą się z FK Proleter Nowy Sad.

ŁKS Łódź – Napredak Krusevac 3:0 (0:0)