Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie: Ratajczyk na dłużej w ŁKS-ie!

Ofensywny pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Adam Ratajczyk przedłużył kontrakt z zespołem z Alei Unii Lubelskiej 2. Nowa umowa 17-latka jest ważna jeszcze trzy sezony, a wygasa w 2022 roku. 

Popularny „Rataj” broni barw ŁKS-u od 2018 roku, kiedy to przeniósł się do Łodzi ze Znicza Pruszków. Dotychczas zawodnik rozegrał w pierwszym zespole biało-czerwono-białych trzy spotkania (dwa w Fortuna I Lidze z Wartą Poznań i Odrą Opole oraz jedno w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec).

Ratajczyk od rundy wiosennej sezonu 2018/19 znajduje się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu, ale obecnie więcej występów notuje w drużynie rezerw. W IV lidze w tym sezonie zagrał w ośmiu spotkaniach (719 minut), w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

– Przedłużenie umowy z ŁKS to dla mnie przede wszystkim wielki zaszczyt, bo mogę uczestniczyć w odbudowie jednej z piłkarskich legend. Traktuję to więc w kategoriach niezwykłego wyróżnienia i docenienia mojej ciężkiej pracy. Stanowi to dla mnie ponadto motywację do tego, by nadal się rozwijać i nigdy się nie poddawać – powiedział zawodnik po podpisaniu nowej umowy.

– Rozwój Adama przebiega prawidłowo. Zarówno nauka w Szkole Gortata, jak i strona sportowa są pod naszą kontrolą – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Jeszcze 1,5 roku temu Adam biegał po juniorskich boiskach mazowieckiej ligi wojewódzkiej. Dziś ma za sobą debiut w pierwszej lidze i jest bliski debiutu w ekstraklasie. Adaś wykonał olbrzymią pracę i razem z nim oraz jego rodzicami wyznaczamy sobie kolejne cele, które wspólnie na pewno zrealizujemy – dodaje Przytuła.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119