Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Sytuacja kadrowa: Sobociński nie zagra w Niecieczy

Jan Sobociński nie będzie mógł wystąpić w jutrzejszym spotkaniu w Niecieczy. To pokłosie kontuzji, której młody obrońca doznał w ostatnim meczu z Miedzią Legnica. 

Nieznana jest skala kontuzji Janka i trudno wróżyć kiedy będzie mógł pojawić się na boisku. Być może będzie to już w starciu z GKS-em Tychy. Wszystko wskazuje na to, że w meczu z Bruk-Betem na środku obrony zagra para Maciej Dąbrowski – Daniel Celea. 

Drużynie nie pomogą także Łukasz Sekulski, Carlos Moros Gracia i Samu Corral. Pierwsza dwójka nie wystąpi z powodów zdrowotnych, a z kolei hiszpański napastnik musi odpokutować jeden mecz za czerwoną kartkę, którą obejrzał w starciu z legniczanami.

Niestety dziś klub poinformował o sześciu piłkarzach zakażonych koronawirusem. Ich też zabraknie w sobotę. Klub nie wyjawił personaliów graczy zmagających się z SARS-CoV2.

– Janek Sobociński jest kontuzjowany. Doznał urazu na ostatnim meczu i to eliminuje go z najbliższego bardzo ważnego meczu z Termaliką. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników to mamy status qvo. Tych których nie było ostatnio, teraz też nie będzie. Jest też kwestia związana z udostępnianiem danych osobowych. Mamy taki, a nie inny okres jeśli chodzi o sytuację zdrowotną. Tą sytuacją są podyktowane pewne absencje w naszym zespole. Chciałbym rozwiać wszelkie spekulacje, które pojawiają się w mediach, że coś z zawodnikami jest nie tak i że ktoś chce odejść. Kwestie zdrowotne na dzień dzisiejszy nam przeszkadzają – powiedział na konferencji prasowej Wojciech Stawowy.

Foto: Łukasz Żuchowski