Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Podsumowanie rundy jesiennej 2020: Gole

Rozpoczynamy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu ełkaesiaków, podczas którego będziemy wyróżniać najlepszych zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego pod względem statystyk. Na pierwszy „ogień” idą zdobywcy bramek. W tej klasyfikacji nie miał sobie równych Pirulo.

Hiszpański skrzydłowy od pierwszy kolejek prezentował wyśmienitą formę i regularnie trafiał do siatki rywali. „Piri” strzelanie rozpoczął już w pierwszej kolejce, kiedy zdobył bramkę w Opolu. Na drugie trafienie nie czekał zbyt długo, bo już tydzień później kapitalną podcinką pokonał golkipera Stomilu Olsztyn. W rundzie jesiennej 28-latek zaliczył jeden dublet, a było to podczas wrześniowych derbów województwa łódzkiego z GKS-em Bełchatów. 

Piękne trafienia z rzutów wolnych były wizytówką Pirulo jesienią. W taki sposób były zawodnik słowackiej Senicy zdobył dwie bramki. W wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec oraz przy al. Unii z Miedzią Legnica. 

Pirulo trafiał do siatki sześciokrotnie po uderzeniach piłki lewą nogą oraz dwa razy znalazł drogę do siatki strzałami z prawej nogi.

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligowych w ŁKS zajmuje Antonio Dominguez. Środkowy pomocnik łodzian ma o jednego gola strzelonego mniej niż Pirulo. Na najniższym stopniu podium plasuje się Łukasz Sekulski z sześcioma trafieniami.

Strzelcy goli dla ŁKS-u w meczach ligowych: 

Pirulo – 8

Antonio Dominguez – 7

Łukasz Sekulski – 6

Samu Corral – 4

Michał Trąbka – 3

Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Wolski – 2

Adrian Klimczak, Carlos Moros Gracia, Tomasz Nawotka, Dragoljub Srnić –  1