Piłka Nożna

Stal Rzeszów – drugi przedsezonowy sprawdzian ŁKS-u

Już jutro ŁKS rozegra swój drugi sparing w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/22. Następnym sprawdzianem Ełkaesiaków będzie Stal Rzeszów, która ostatnie 2 sezony spędziła w II Lidze, walcząc o awans do Fortuna 1. Ligi.

Stal Rzeszów to klub, z którym Rycerze Wiosny w lidze ostatni raz mierzyli się w latach 70. W najwyższej klasie rozgrywkowej ostatni raz zagrali w sezonie 1975/1976, a od tamtego czasu grali głównie w niższych poziomach rozgrywkowych w Polsce. W sezonie 2018/2019 udało im się awansować do II Ligi. Już sezon później, jako beniaminek niemalże awansowali do Fortuna 1. Ligi, jednak polegli w finale barażów ze swoim miejscowym rywalem – Resovią.

Miniony sezon, drugi spędzony przez Stal w eWinner 2. Lidze nie był już tak owocny dla rzeszowian. Sezon rozpoczęli pod wodzą duetu trenerskiego Marcina Wołowca oraz Krzysztofa Łętochy, którzy prowadzili zespół od czasu zwolnienia Janusza Niedźwiedzia w marcu 2020 (wówczas doprowadzili Stal do finału barażów). Rzeszowscy działacze nie byli jednak zadowoleni z jesiennych wyników i pożegnali się z parą trenerów w grudniu 2020, którzy zostawili zespół na 9. miejscu w tabeli. Zespół objął wówczas trener młodego pokolenia, 35-letni Daniel Myśliwiec, jednakże nie udało mu się osiągnąć pożądanych rezultatów i zespół ostatecznie zajął 10. miejsce w tabeli.

Ostatnie tygodnie stoją w Stali Rzeszów pod znakiem zmian w klubie. Jarosław Fojut, który ostatni sezon spędził w barwach rzeszowian został dyrektorem sportowym klubu. Nowy działacz szybko wziął się do pracy – klub pożegnał się z aż 7 zawodnikami, m.in znanym z występów w ŁKS-ie Krystianem Pieczarą. Jak na razie klub dokonał tylko jednego wzmocnienia, a jest nim Patryk Małecki, który pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec, ze względu na konflikt pomiędzy nim a klubem.

Fot. Stal Rzeszów


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119