Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Sobociński nie zagra w Głogowie

Przed meczem ze Skrą Częstochowa trener Łódzkiego Klubu Sportowego stwierdził, że na ten moment para stoperów Sobociński – Koprowski jest najlepszym duetem, który może wystawić na środku obrony. Podczas meczu z Chrobrym Głogów nie będzie mógł ponownie postawić na obydwu zawodników, ponieważ Jan Sobociński będzie zawieszony za nadmiar żółtych kartek.

Jan Sobociński, mimo faktu, że jest zawodnikiem aktualnie wypożyczonym z Charlotte FC, miał szansę na rozegranie kilku spotkań w pierwszym składzie „Rycerzy Wiosny„. Do składu wszedł w meczu z GKS-em Jastrzębie, ze względu na kontuzję Macieja Dąbrowskiego. Następnie rozegrał cztery spotkania od pierwszej minuty oraz jedno, w którym wszedł z ławki w końcówce starcia (mecz z Miedzią Legnica), zaliczając jedną bramkę ze Stomilem Olsztyn. Z możliwością wyjścia na murawę pożegnał się po przegranym pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a od tego czasu otrzymał jedynie szansę w pucharowym starciu z Zagłębiem Lubin.

Wychowanek klubu z al. Unii 2 ponowną możliwość wykazania się w boju dostał w meczu z GKS-em Katowice, kiedy biało-czerwono-biali pierwszy raz od dłuższego czasu zachowali czyste konto. W kolejnym pojedynku, z GKS-em Tychy, okazał się jednym z bohaterów meczu przyjaźni, po tym jak w końcówce zablokował piłkę na linii bramkowej, ratując łodzian w kluczowym momencie spotkania. W piątkowym starciu ze Skrą Częstochowa ponownie wyglądał dobrze na boisku, pracując w defensywie, a także uruchamiając ofensywę za sprawą długich przerzutów piłki przez linię pomocy.

Przed starciem ze „Skrzakami” trener Vicuña podkreślał, że przy obecnej sytuacji kadrowej uważa, że para stoperów tworzona przez Sobocińskiego i Koprowskiego za optymalne ustawienie na środku obrony. W nadchodzącym meczu z Chrobrym Głogów nie będzie mógł ponownie skorzystać z usług tego duetu, ze względu na fakt, że Sobociński zaliczył w piątek czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Oznacza to, że w środowym meczu będzie musiał pauzować, przez regulaminowym zawieszeniu, otrzymanym po przekroczeniu wspomnianej ilości żółtych kartoników.

Ze względu na kontuzje Nacho Monsalve Macieja Dąbrowskiego, do pary z Koprowskim najprawdopodobniej zobaczymy innego wychowanka ŁKS-u, Adama Marciniaka, bądź młodszego stopera, Mieszka Lorenca.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119