Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Sylwetka: Dawid Arndt

To już jutro! Łódzki Klub Sportowy wraca na piłkarskie salony! W piątek o 20:30 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu z Lechią Gdańsk. W ramach naszego codziennego odliczania do rozpoczęcia ligi, dziś przedstawiamy młodego bramkarza Dawida Arndta. Jednocześnie zapewniamy, że nie jest to ostatnia sylwetka, która zostanie zaprezentowana na naszej stronie. Mamy dla Was jeszcze dwie niespodzianki przed meczem z gdańszczanami.

Kariera w ŁKS-ie:

Arndt trafił do Łodzi w 2017 roku z Mazovii Tomaszów Mazowiecki wraz z trenerem Marcinem Pogorzałą oraz zawodnikami Arturem Sójką i Piotrem Tazbirem. Po dobrej grze w juniorskich zespołach ŁKS-u, bramkarz w lutym 2018 roku został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Ligi i trafił do kadry pierwszego zespołu. Pół roku później tomaszowianin podpisał nowy dwuletni kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym. W sezonie 2018/19 Dawid w głównej mierze był golkiperem rezerw, które awansowały do IV ligi, ale udało mu się także znaleźć kilka razy w 18-stce meczowej łodzian na zapleczu ekstraklasy. Dwa tygodnie temu Arndt przedłużył swój pobyt w ŁKS-ie o kolejne trzy sezony. 17-latek podczas letnich przygotowań do sezonu w PKO Ekstraklasie dostawał swoje szanse w meczach kontrolnych z Radomiakiem Radom, Wartą Poznań i Kotwicą Kołobrzeg. Na debiut w oficjalnym spotkaniu utalentowany golkiper musi jeszcze poczekać.

Kariera przed ŁKS-em: 

Młody bramkarz urodził się w 2001 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Przygodę z piłką rozpoczynał w lokalnym klubie Niezapominajki. Kolejnym klubem Arndta była Mazovia Tomaszów Mazowiecki, gdzie współpracował z obecnym trenerem rezerw ŁKS-u i asystentem Kazimierza Moskala – Marcinem Pogorzałą. W 2017 roku, w wieku 16 lat przeniósł się do Łodzi.

Dawid Arndt to melodia przyszłości Łódzkiego Klubu Sportowego. Młody bramkarz ma spory talent i dzięki ciężkiej pracy może w przyszłości stać się pierwszym wyborem między słupkami biało-czerwono-białych.

Dawid Arndt dotychczas nie rozegrał w barwach ŁKS-u żadnego oficjalnego spotkania.