Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Ruszyli! Ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

We wtorkowe przedpołudnie, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego spotkali się na pierwszych zajęciach w 2023 roku. Zespół Kazimierza Moskala dziś miał w planach testy biegowe, a już jutro przyjdzie czas, na inauguracyjne zajęcia na boisku.

Pierwszy trening odbył się w łódzkiej siłowni VeraSport. Trenerzy zaplanowali na dziś testy biegowe, aby sprawdzić jak fizycznie wyglądają zawodnicy, po pięciotygodniowym rozbracie z treningami. Na koniec piłkarze trochę pobawili się z piłkami i wykonywali różne ćwiczenia. 

– Zabieramy się do roboty. Zaczęliśmy od testu biegowego, który pozwoli nam ocenić wydolność zawodników i przygotować plany na ten okres oraz na następny. Od jutra zaczynamy zajęcia na boisku, do tego kontynuujemy pracę nad siłą już w formie grupowej, bo przez ostatni miesiąc zawodnicy pracowali, ale tylko indywidualnie – wyjaśnił Paweł Drechsler.

Na zajęciach nie pojawiło się tylko dwóch zawodników – Pirulo oraz Jowin Radziński, który po dobrej rundzie w drugim zespole „Rycerzy Wiosny”, dostał zaproszenie na treningi drużyny Kazimierza Moskala. Obaj piłkarze wracają z urlopów i w środę dołączą do pozostałych. Z powodów zdrowotnych nie trenował Mieszko Lorenc. Pomocnik dochodzi do siebie po operacji kolana i zgodnie z zapowiedziami – nie pomoże drużynie w rundzie wiosennej. W zajęciach wziął udział Jan Łabędzki (o czym informowaliśmy TUTAJ). Wychowanek Akademii ŁKS jest bardzo wysoko oceniany przez trenerów w klubie i dostał szansę pokazania się na tle starszych kolegów. 

– Młodzież czuje się u nas bardzo dobrze i szybko robi postępy, więc myślę, że Janek bez problemu odnajdzie się w seniorskiej szatni. Występował przecież w zespole rezerw, gdzie również miał do czynienia ze starszymi zawodnikami i tak tam, jak i tutaj, będzie musiał pokazać swoje umiejętności, które bez wątpienia posiada – dodał trener przygotowania motorycznego, Paweł Drechsler.

W tym tygodniu ełkaesiaków czeka jeszcze sześć jednostek treningowych, z czego cztery odbędą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119