Jest jeden, a będzie dwóch. Kolejni zawodnicy Akademii ŁKS w pierwszym zespole
Pierwszy zespół Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczął w tym tygodniu, przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1. ligi. Na zajęciach drużyny Kazimierza Moskala pojawiła się nowa twarz, a kolejna dołączy już niebawem.
Pierwszą nową twarzą w zespole jest, Jan Łabędzki (na zdjęciu głównym). 16-latek niedawno podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z ŁKS-em, który będzie obowiązywał do 2025 roku. Syn byłego wieloletniego zawodnika ŁKS, Michała – jest uważany za bardzo duży talent. W 2021 roku został powołany na konsultacje szkoleniową do reprezentacji Polski U-15. Gracz urodzony w 2006 roku jest ofensywnym pomocnikiem. Uczęszcza do Szkoły Gortata i jest wychowankiem klubowej Akademii. W tym sezonie na stałe trafił do drugiego zespołu ŁKS i występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym. Jesienią rozegrał osiem meczów w III lidze, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Ponadto dołożył cztery trafienia w Okręgowym Pucharze Polski.
Z drużyną trenować będzie też Jowin Radziński. Na dzisiejszych zajęciach go jeszcze nie było, ale niebawem dołączy do zespołu Kazimierza Moskala. 21-latek jest w naszym klubie już od ponad dwóch lat. W 2020 roku przeniósł się na Aleję Unii z Polonii Warszawa. Lewonożny boczny obrońca ma już na swoim koncie, oficjalny debiut w pierwszym zespole. 31 października 2020 roku, rozegrał 19 minut w meczu Fortuna Pucharu Polski z Unią Janikowo. W przeszłości Radziński występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 16 i 17. Gracz urodzony w belgijskiej Brugii, w tym sezonie jest podporą zespołu rezerw, który radzi sobie bardzo dobrze w III lidze. Jowin ma na swoim koncie 14 występów w obecnej kampanii. Zdobył też jedną bramkę – w pamiętnym spotkaniu z Legią II, które zakończyło się wygraną ŁKS II aż 7:0.
Właściciel ŁKS, niedawno stwierdził, że widzi w zespole deficyt na pozycji lewego obrońcy. Klub jest łączony z pozyskaniem Serba, Milana Spremo, ale chce też dawać szansę, swoim młodym utalentowanym graczom z Akademii. Stąd decyzja o włączeniu Radzińskiego do treningów z pierwszym zespołem.
Nie można wykluczyć, że wspomniana dwójka znajdzie się na pokładzie samolotu do tureckiej Antalyi, kiedy to łodzianie będą lecieć na zimowe zgrupowanie. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale Radziński i Łabędzki, będą mocno pracować na to, aby znaleźć się w kadrze trenera Kazimierza Moskala.
Foto: ŁKS Łódź & Łukasz Żuchowski