Piłka Nożna

Jest jeden, a będzie dwóch. Kolejni zawodnicy Akademii ŁKS w pierwszym zespole

Pierwszy zespół Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczął w tym tygodniu, przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1. ligi. Na zajęciach drużyny Kazimierza Moskala pojawiła się nowa twarz, a kolejna dołączy już niebawem. 

Pierwszą nową twarzą w zespole jest, Jan Łabędzki (na zdjęciu głównym). 16-latek niedawno podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z ŁKS-em, który będzie obowiązywał do 2025 roku. Syn byłego wieloletniego zawodnika ŁKS, Michała – jest uważany za bardzo duży talent. W 2021 roku został powołany na konsultacje szkoleniową do reprezentacji Polski U-15. Gracz urodzony w 2006 roku jest ofensywnym pomocnikiem. Uczęszcza do Szkoły Gortata i jest wychowankiem klubowej Akademii. W tym sezonie na stałe trafił do drugiego zespołu ŁKS i występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym. Jesienią rozegrał osiem meczów w III lidze, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Ponadto dołożył cztery trafienia w Okręgowym Pucharze Polski. 

Z drużyną trenować będzie też Jowin Radziński. Na dzisiejszych zajęciach go jeszcze nie było, ale niebawem dołączy do zespołu Kazimierza Moskala. 21-latek jest w naszym klubie już od ponad dwóch lat. W 2020 roku przeniósł się na Aleję Unii z Polonii Warszawa. Lewonożny boczny obrońca ma już na swoim koncie, oficjalny debiut w pierwszym zespole. 31 października 2020 roku, rozegrał 19 minut w meczu Fortuna Pucharu Polski z Unią Janikowo. W przeszłości Radziński występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 16 i 17. Gracz urodzony w belgijskiej Brugii, w tym sezonie jest podporą zespołu rezerw, który radzi sobie bardzo dobrze w III lidze. Jowin ma na swoim koncie 14 występów w obecnej kampanii. Zdobył też jedną bramkę – w pamiętnym spotkaniu z Legią II, które zakończyło się wygraną ŁKS II7:0. 

Właściciel ŁKS, niedawno stwierdził, że widzi w zespole deficyt na pozycji lewego obrońcy. Klub jest łączony z pozyskaniem Serba, Milana Spremo, ale chce też dawać szansę, swoim młodym utalentowanym graczom z Akademii. Stąd decyzja o włączeniu Radzińskiego do treningów z pierwszym zespołem. 

Nie można wykluczyć, że wspomniana dwójka znajdzie się na pokładzie samolotu do tureckiej Antalyi, kiedy to łodzianie będą lecieć na zimowe zgrupowanie. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale Radziński i Łabędzki, będą mocno pracować na to, aby znaleźć się w kadrze trenera Kazimierza Moskala. 

Foto: ŁKS Łódź & Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119