Ricardinho ma być gotowy na GKS Tychy. Pazdan w ŁKS?

Wojciech Stawowy był dziś gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu Sport. Trener ełkaesiaków zdradził m.in. jak długo może przebiegać proces adaptacji Ricardinho w ŁKS-ie oraz odniósł się do plotek transferowych, łączących Michała Pazdana z transferem do klubu z alei Unii Lubelskiej.

Ricardinho nie zagra z Legią. Ma być gotowy na GKS Tychy

Nowy zawodnik biało-czerwono-białych nie będzie dostępny we wtorek na spotkanie z Mistrzem Polski. Wojciech Stawowy uważa jednak, że na kolejny mecz z GKS-em Tychy już powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

– We wtorek jeszcze z Legią Ricardinho nie zagra, ale robimy wszystko, aby już mógł być brany pod uwagę w zaległym meczu z GKS-em Tychy. Na pewno na inaugurację rozgrywek ligowych z Odrą Opole będzie już mógł grać. Oczywiście jest jeszcze kwestia wkomponowania go w zespół. Jest rywalizacja i on musi sobie miejsce w zespole wywalczyć i powalczyć o nie z innymi zawodnikami. Myślę, że będzie do mojej dyspozycji na mecz z GKS-em. 

Pazdan w ŁKS?

Stawowy został zapytany przez redaktora Bożydara Iwanowa o ewentualne zainteresowanie Michałem Pazdanem, lecz trener nie odpowiedział na to pytanie, choć zaznaczył, że nie wyklucza żadnych ruchów do i z klubu. Wydaje się więc, że taki transfer jest mało prawdopodobny.

– Staraliśmy się budować kadrę tak, aby na każdą pozycję mieć dwóch równorzędnych zawodników, bo podnosi to rywalizację i jest ona zdrowa. Co do ewentualnych jeszcze ruchów kadrowych – nie mówię tak i nie mówię nie. Działamy tak, aby ta drużyna była z każdym tygodniem i miesiącem silniejsza personalnie. Jeżeli w tym okresie nie dokonamy żadnego ruchu transferowego w naszą stronę to i tak uważam, że dokonaliśmy trafionych i potrzebnych ruchów. Mam nadzieję, że przełożą się one również na to co drużyna będzie prezentowała na boisku. 

Malarz zagra z Legią

Sternik ŁKS wyznał również, że Arkadiusz Malarz stanie w bramce „Rycerzy Wiosny” w spotkaniu z Legią.

– Dla Arka będzie to na pewno bardzo ważny mecz, tak jak i dla nas i całego klubu. Zdajemy sobie sprawę z siły i potencjału Legii. Dla mnie jest to bardzo ciekawy i fajny zespół jak na warunki polskie. Arek wiele zrobił dobrego dla Legii i spędził tam kilka lat zapisując się w zespole Legii. Mogę od razu powiedzieć, że nie rozpatruje tego, aby Arek w tym meczu miał nie zagrać. Choćby z tego względu, że będzie to dla niego ważny i prestiżowy mecz. Na pewno chce zagrać w tym meczu i ja mu to umożliwię. 

Foto: Onet